• SHII TAKE substrát  3,5kg

SHII TAKE substrát 3kg

139,00 Kč
Počet

Domácí pestování hub
Shiitake - houževnatec jedly  baléní cca 3kg.
Spepecialně přípravené podloží prorostlé podhobím Shii-Take v baliku připraveném bez dalších úprav k zhajení amaterskeho pěstování.

shiitake

Misto pěstování: zastíněné misto v zahrádce, ve sklepě,
První úroda: za 1-2 týdny.
Předpokládané výnosy: cca 1-1,5 kg
Teplotní podmínky: +12ºC ~ + 21ºC
Pracnost: jednoduchá
Vaha balení: cca 3 kg.
Shii-take (houževnatec jedlý)
Ve starověké Číně byl nazýván "Elixír života" zajištující dobré zdraví a dlouhověkost. Byl pěstován nejprve na dvoře císaře, a způsob pěstování byl úplně tajný. V současné době patří mezi nejvíce pěstované druhy hub. Také je známý pod názvem "Houževnatec jedlý ."
Houby jsou čerstvé po dobu 5-7 dní, ale vhodné jsou zejména pro sušení. Vůně sušených, je silnější než čerstvých. Po vysušení si zachovává vlastnost snižovat hladinu cholesterolu v krvi. Kromě toho, posiluje imunitní systém.
shii-take
Nic nechutná lepe, než vlastní vypěstované houby !!!
Pěstování je možné po celý rok ve sklepě, v garáži, v bytě.
Zakoupený substrát by měl být skladován po dobu 3 dnů při pokojové teplotě kolem 14-18 stupňů Celsia, a následně odstraněna krycí fólie.
V místnosti, kde bude substát plodit je důležité udržovat vysokou vlhkost vzduchu (optimálně 90%). Teplotu nejlépe udržujte na úrovni :
- v noci 14 - 16 stupňů Celsia
- v den 17 - 19 stupňů Celsia
Pro správný vývoj zárodků plodnic potřebujeme světlo 8 hodin denně.
Plody musime sbírat každý den a vyřezáváme nejvíce zralé houby. Po ukončeni sklizně ,která trvá asi dva týdny, musí být blok vyčištěn od všech odumřelých částí a jiných nečistot.Vyčištěný blok ponořte do vody po dobu 24 hodin (způsobí to tzv šok, a naslednou vazbu). Po uložení na polici očekáváme další sklizeň, která se vyskytuje  asi po 10 dnech.
 
Tento produkční cyklus by se měl opakovat při dodržování pravidel 3-5 krát. 
Nákup neodkládej !  Kup ještě dnes!!!!