Hlíva + Žampion
  • Hlíva + Žampion

Hlíva + Žampion

300,00 Kč
HLÍVA + ŽAMPION

Hlíva ústřičná (Pleurotus ostreatus) baléní cca 15kg.
+
Žampion bilý (Agaricus Bisporus) baléní cca 3L


biala3.jpg
Misto pěstování:
zastíněné misto, ve sklepě (v zahrádce)z
První úroda: cca po 20 dnech
Teplotní podmínky: +12ºC ~ + 21ºC
Pracnost: jednoduchá
Váha baleni: cca 3 L 

 


hliva

Misto pěstování:
zastíněné misto v zahrádce (ve sklepě)
První úroda: za 2 týdny.
Předpokládané výnosy: cca 4-6 kg
Teplotní podmínky: +6ºC ~ + 19ºC
Pracnost: jednoduchá
Vaha balení: cca 15 kg.Hlíva ústřičná (Pleurotus ostreatus)
Hlíva ústřičná je skutečně dřevokazná houba. Jako nezelený organizmus, což jsme i my lidé, přijímá ze zelených organizmů, tedy stromů, spoustu látek, které jsou pro její život potřebné a kterými nepohrdneme ani my, lidé. Navíc hlíva obsahuje látky v takovém množství a poměru, který lidskému organizmu maximálně vyhovuje.
Hlíva si bere živiny ze stromů a člověk si je může vzít z hlívy. Její příznivé účinky spočívaji hlavné v látkách, které mají schopnost aktivovat buńky zajištující přirozenou imunitu organizmu. Kromě toho hlíva obsáhuje celou řadu vitaminů B, D. C, K, proteinů, sterolů, některé mastné kyseliny a stopové prvky chromu, mědi, železa, jódu, sodíku, selenu a zinku. Kromě těchto cenných látek obsahuje hlíva také vlákninu, díky které se z těla uvolńují usazené škodliviny.
Lékařské výzkumy v různých zemích a kulturách mají jedno společné: potvrzují, že hlíva ústřičná se řadí mezi nesmírně vzácné houby. Tato dřevokazná houba byla donedávna považována jen za jakousi lhůdku, ale lékařské výzkumy ukázaly, že v ní je ještě něco mnohem vzácnějšího: je nesmírně zdravá.
Její příznivé účinky znali již před staletími Číńané. U nás se začala hlíva konzumovat koncem minulého století.

hliva


ekohouby

Hlíva ústřična pomáhá:
 - zvyšovat obranyschopnost organizmu
 - snižovat hladinu cukru a tuku v krvi
 - zmírńovat  strnulost šlach a končetin
 - ústupu akné a bradavic
 - celkové detixikaci organizmu a regulaci peristaltiky střev
 - příznivě ovlivńovat krevní tlak
 - alergikům, při stresu a zátěži organizmu
 - zlepšit funkci cévního systému
 - zmírńovat únavu

Žampion bílý (agaricus bisporus) 3L.białarosnie.jpg

Nejlepší a současně nejjednodušší způsob amatérského pěstování této houby doma i na zahradě, je  využiti substrátu fy PLANTO.
 
Souprava pro domácí pěstování žampionů bílého. Velmi snadné pěstování potřebujete pouze vodu a rozprašovač na zajištění vlhkosti díky čemuž je možné pěstovat prakticky kdekoli. Kuchyni, garáži ve sklepě apod. 
 

agaricus bisporusBílý žampion je výborný doplněk pří přípravě masa a dalších pokrmů.
Obsahuje nenapodobitelnou chut a aroma. S ohledem na množství vitamínů E a C, vitamínů ze skupiny B a vzhledem na nízkou energetickou hodnotu, je ideální potravinou pro diabetiky a osoby, které dbají o svou linii.

Čerstvé suroviny to je podstata dobře kuchyně a tak nás napadlo ze by mohl mít každý doma čerstvé a chutné houby a tak jsme pro vás vytvořili tento produkt pro pěstování v domácím prostředí. Nyní si budete moci pochutnat na čerstvých houbách kdykoli budete mít chuť. Nebudete již muset hledat houby v lese nebo kupovat někde v obchodě. Díky našim sadbám si je sami můžete doma vypěstovat. 

Informujte mě, až bude k dispoziciPěstování a sadba hub a podhoubí hlívy ústříčné, žampiónů a dalších druhů v bytě, doma a v zahradě