• HLÍVA MÁČKOVA podhoubí na kolkáh 20 ks

HLÍVA MÁČKOVA podhoubí na kolkáh 20 ks

109,00 Kč

Hlíva máčková (Pleurotus eryngii)  baléní á 20ks

Počet

Hlíva máčková (Pleurotus eryngii)  baléní á 20 ks.

Hlíva máčková

Nabizené podhoubí hlívy  je naočkováno na dřevěné kolky v balení po 20ks.

podhoubí
Plodnost naočkoványch kolků je: 3-8 let.
Misto pěstování: zastíněné misto v zahrádce (ve sklepě)
První úroda: za 6-12 měsíců.
Teplotní podmínky: +15ºC ~ + 21ºC
Pracnost: jednoduchá
Množství kolků: 20 ks

Zakoupené koly s naočkovaným podhobím nutno skladovat do dne použití v chladu (v lednici nebo ve sklepě) max. 3 měsíce.

Hlíva máčková (Pleurotus eryngii) 
Hlíva "královská", takovým názvem byla pojmenována, protože chutné a honosné plodnice, svou chutí připomínají lesní houby. V přirozených podmínkách se vyskytuje ve východní Evropě, v severní Africe a ve Střední Asii. Vytváří plodnice na zemi u kořenů listnatých stromů. Velikost klobouků je v rozmezí 3 až 12 cm, a má typicky zahnuté hrany. Třeň je silná zužující se do spodu. Barva klobouku je hnědá nebo šedo-hnědá v různých odstínech, naproti tomu třeň je bílá.Hlíva královská
Hlíva se bere živiny ze stromů a člověk si je může vzít z hlívy. Její příznivé účinky spočívaji hlavné v látkách, které mají schopnost aktivovat buńky zajištující přirozenou imunitu organizmu. Kromě toho hlíva obsáhuje celou řadu vitaminů B, D. C, K, proteinů, sterolů, některé mastné kyseliny a stopové prvky chromu, mědi, železa, jódu, sodíku, selenu a zinku. Kromě těchto cenných látek obsahuje hlíva také vlákninu, díky které se z těla uvolńují usazené škodliviny.
Lékařské výzkumy v různých zemích a kulturách mají jedno společné: potvrzují, že hlíva se řadí mezi nesmírně vzácné houby. Tato dřevokazná houba byla donedávna považována jen za jakousi lhůdku, ale lékařské výzkumy ukázaly, že v í je ještě něco mnohem vzácnějšího: je nesmírně zdravá.

Hlíva_královská
Hlíva "královská" pomáhá:
 - zvyšovat obranyschopnost organizmu
 - snižovat hladinu cukru a tuku v krvi
 - zmírńovat  strnulost šlach a končetin
 - ústupu akné a bradavic
 - celkové detixikaci organizmu a regulaci peristaltiky střev
 - příznivě ovlivńovat krevní tlak
 - alergikům, při stresu a zátěži organizmu
 - zlepšit funkci cévního systému
 - zmírńovat únavu

pěstování hub na kolcích.

Kolky se umistí do zdravého špalku z listnatého stromu nebo do pařezu. Do špalku nutno pro kolky vyvrtat otvory přiměřeného průměru do hloubky cca o 1cm hlubší než je délka kolku. Rozteč jednotlivých otworu  je cca 15cm. Na jeden špalek o průměru 10-20cm o délce cca 1m nutno vložit cca 20 ks kolků.

Instrukce pro pěstování

Informujte mě, až bude k dispoziciPěstování a sadba hub a podhoubí hlívy ústříčné, žampiónů a dalších druhů v bytě, doma a v zahradě