• Polnička topolová podhoubí na kolkáh 20 ks

Polnička topolová podhoubí na kolkáh 20 ks

109,00 Kč

Podhoubí Polničky topolové je naočkováno na dřevěné kolky v balení po 20ks.

Počet

Polnička topolová (Agrocybe Aegerita)

Polnička topolová

Nabizené podhoubí Polničky topolové je naočkováno na dřevěné kolky v balení po 20ks.

Domácí pěstování hub
Plodnost naočkoványch kolků je: 3-8 let.
Misto pěstování: zastíněné misto v zahrádce (ve sklepě)
První úroda: za 3-12 měsíců.
Teplotní podmínky: +15ºC ~ + 23ºC
Pracnost: jednoduchá
Množství kolků: 20 ks

Zakoupené koly s naočkovaným podhobím nutno skladovat do dne použití v chladu (v lednici nebo ve sklepě) max. 3 měsíce.

Polnička topolová (Agrocybe Aegerita) - patří mezi nejstarší pěstované jedlé houby. Již starožitní Římané si ji vysoce cenili, přirovnávali ji k žampionu, muchomůrce císařské a lanýži. V současné době, se Polnička pěstuje hlavně v jižní Itálii.Agrocybe Aegerita
Klobouk Polničky má světle šedou barvu, nebo žluto-pomerančovou a průměr 4 - 12 cm. Třeň je bílý až světle hnědý s prstenem silným a tuhým. Má šířku 1,5 cm a délku 15 cm.
Polničku můžeme pěstovat na kmenu nebo na dřevěných pilinách stejně jako hlívu ústřičnou. Pro jeji pěstování je nejlepší dřevo topolu a vrby. Pokud se rozhodnete pro pěstování venku na kmenu, plodnice sbíráme na podzim nebo na jaře. Úroda trvá po dobu 3-4 let.
Pro potravinářské účely se používají pouze klobouky. Můžeme z nich uvařit velmi dobré polévky. Tyto houby jsou vhodné ke zmražení, sušení a nakládání. 

pěstování hub

Kolky se umistí do zdravého špalku z listnatého stromu nebo do pařezu. Do špalku nutno pro kolky vyvrtat otvory přiměřeného průměru do hloubky cca o 1cm hlubší než je délka kolku. Rozteč jednotlivých otworu  je cca 15cm. Na jeden špalek o průměru 10-20cm o délce cca 1m nutno vložit cca 20 ks kolků.

ekohouby

Informujte mě, až bude k dispoziciPěstování a sadba hub a podhoubí hlívy ústříčné, žampiónů a dalších druhů v bytě, doma a v zahradě