REISHI- Lesklokorka leská substrát 3kg

210,00 CZK
Množstvo
Posledné kusy v sklade

No carriers available for this product.

Domácí pěstování hub
 
REISHI - Lesklokorka leská (ganoderma lucidum) balení cca 3 kg.
 
Speciálně přípravené podloží prorostlé podhobím Reishi v balíku připraveném, bez dalších úprav k zahájení amatérského pěstování.
 

Místo pěstování: ve sklepě, v garáži, v bytě,
První úroda: za 1-4 týdny.
Předpokládané výnosy: 20 %-30 % objemu substrátu.
Teplotní podmínky: +18ºC ~ + 30ºC
Pracnost: jednoduchá
Vaha balení: cca 3 kg.
 
 
Lesklokorka lesklá reishi ( Ganoderma lucidum ) 
Patří mezi poklady čínské medicíny a je nejznámější léčivou houbou na světě . V lékařských publikacích se umístila na prvním místě mezi 120 rostlinami, které jsou důležité pro lidský organizmus. Možnosti jejího využití v prevenci chorob jsou velmi široké. V asijských zemích je tento druh považován za symbol zdraví a dlouhověkosti, ale i jako talisman pro ochranu lidí a domů od zla . V Japonsku se tato houba používá už tisíce let k léčbě různých chronických onemocnění . Všichni ji říkají houba nesmrtelnosti.Vzhledem k jejímu vzácnému výskytu v přirozeném stavu ji nazýváme "houba spektrum"
Plodnice reishi jsou jednoleté nebo víceleté . Průměr klobouku se pohybuje v rozmezí 30 - 250mm. Klobouk je plochý , téměř kruhový nebo ledvinovitého tvaru , lesklý , Zbarvení v mládí špinavě žlutavé, později červenohnědé, kaštanově hnědé až purpurově černé. Okraj je víceméně ostrý a relativně měkký, lemovaný bělavě, žlutavě až hnědočerveně. Třen je lesklý nepravidelně zvlněný o rozměru 50 - 120x10 - 20 mm stejné barvy jako plodnice nebo tmavší.
Dužina je houbovitě korkovitá, na lomu plsťovitá, zpočátku jako dřevo žlutohnědá, pak plavohnědá, někdy až skoro bělavá, pásovaná, lesklou kůru na povrchu plodnic tvoří kyjovitě rozšířené konce houbových vláken, které vylučují pryskyřičnou látku. Ve světě existuje šest druhů lesklokorky lesklé , které se liší barvou plodnic - od žluté přez červenou, purpurovou až skoro černou . Při pěstování vzhledem k podmínkám, při tvorbě plodnic , mohou mít oválný, polokruhovitý, nebo rozvětvený tvar.


reishi

Léčivé vlastnosti (Gonoderma lacidum ) :

- Používá se při léčbě rakoviny prsu, mozku, plic, dělohy, prostaty, krku, žaludku, ledvin, jater, slinivky břišní, tlustého střeva a jícnu
- Pomáhá při léčbě kardiovaskulárních onemocnění
- Pomáhá snižovat vysoký krevní tlak a snižuje hladinu cholesterolu v krvi
- Je účinná při léčbě chronické bronchitidy, bronchiální astmy a dalších alergických onemocnění
- Zpomaluje proces stárnutí organizmu
- Také se používá při léčbě meningitidy
- Výtažky z Lesklokorky lesklé pomáhají zvyšovat obranyschopnost organizmu, mají antibakteriální a protizánětlivý účinek a působí detoxikačně.
 
 
Nic nechutná lepe, než vlastní vypěstované houby !!!
 
 
 
Nákup neodkládej !  Kup ještě dnes!!!!

Notify me when available