• Novinka

Tekutá sadba - Límcovka vrásčitoprstenná (Stropharia Rugosoannulata)

250,00 CZK
Nabízíme tekuté mycelium Límcovka vrásčitoprstenná k aplikaci v 10 ml injekční stříkačce.
Množstvo

No carriers available for this product.


Límcovka vrásčitoprstenná - TEKUTÉ MYCELIUM 10ml

Tekuté mycelium je jedním z nejlepších a nejrychlejších způsobů, jak naočkovat substráty pro pěstování hub a naočkovat zrno. Jedná se o směs sterilizované vody, sladových výtažků a živého mycelia.

Detailní informace: stříkačka: sterilní, zajištěná uzávěrem typu luer lock; sladový extrakt: organický med, kukuřičný sirup, kukuřičný cukr, světlý sladový extrakt nebo glukóza.

NEPOUŽÍVEJTE sacharózu (cukr pro domácnost); způsob skladování mycelia: v chladničce, při 1-3°C. VÝJIMKA Mycelium hlívy růžové odumírá při teplotě pod 5 °C.

Proč používat tekutou kulturu? Z několika důvodů: injekční stříkačkou lze živé mycelium snadno vstříknout (naočkovat) do vybraného substrátu, což snižuje riziko kontaminace, protože mycelium pochází ze sterilního prostředí inkubační doba je výrazně zkrácena kolonizace substrátu, zrn je rychlejší, lze jím naočkovat i agarové plotny Neomezený růst mycelia Jakmile je živé mycelium plně kolonizováno v živném roztoku, může být přeneseno do jiného média pro pěstování hub, jako je agar, zrna, nebo použito pro expanzi do větší kapalné houbové kultury.

Límcovka vrásčitoprstenná (Stropharia Rugosoannulata) v přirozeném stavu se nejčastěji vyskytuje na hromadách, slámě, kompostech, na poli. Kožní onemocnění je bohaté na vitamíny skupiny B a minerály. Nemělo by se jíst syrové. Perfektní do omáček a polévek. Má jemnou, ředkvovou chuť, lehce nakyslou. Vhodné na dušení a grilování
Notify me when available