Tekutá sadba - Václavka obecná (Armillariella mellea)

250,00 Kč

Nabízíme tekuté mycelium Václavka obecná k aplikaci v 10 ml injekční stříkačce.

Počet

Václavka obecná - TEKUTÉ MYCELIUM 10ml

Tekuté mycelium je jedním z nejlepších a nejrychlejších způsobů, jak naočkovat substráty pro pěstování hub a naočkovat zrno. Jedná se o směs sterilizované vody, sladových výtažků a živého mycelia.

Detailní informace: stříkačka: sterilní, zajištěná uzávěrem typu luer lock; sladový extrakt: organický med, kukuřičný sirup, kukuřičný cukr, světlý sladový extrakt nebo glukóza.

NEPOUŽÍVEJTE sacharózu (cukr pro domácnost); způsob skladování mycelia: v chladničce, při 1-3°C. VÝJIMKA Mycelium hlívy růžové odumírá při teplotě pod 5 °C.

Proč používat tekutou kulturu? Z několika důvodů: injekční stříkačkou lze živé mycelium snadno vstříknout (naočkovat) do vybraného substrátu, což snižuje riziko kontaminace, protože mycelium pochází ze sterilního prostředí inkubační doba je výrazně zkrácena kolonizace substrátu, zrn je rychlejší, lze jím naočkovat i agarové plotny Neomezený růst mycelia Jakmile je živé mycelium plně kolonizováno v živném roztoku, může být přeneseno do jiného média pro pěstování hub, jako je agar, zrna, nebo použito pro expanzi do větší kapalné houbové kultury.

Václavka obecná (Armillariella mellea) roste v přírodě od druhé poloviny září do konce října na kmenech a pařezech jehličnatých a listnatých stromů, obvykle ve shlucích. Houby jsou považovány za velmi chutné. Ke konzumaci se nejčastěji používají mladé čepice. Syrové nebo nedovařené medové houby mohou u některých lidí způsobit bolesti žaludku a dokonce i lehkou otravu, proto by se měly nejprve asi 5 minut povařit. Hlíva citrónová (Pleurotus citrinopileatus) - je jedním z nejzajímavějších druhů hlívy ústřičné, s jedinečnou chutí a zajímavým vzhledem, jak již název napovídá, hlíva citrónová tvoří plodnice od světle žluté až po zlatavou. Roste v trsech po několika desítkách, vzájemně se překrývajících. Velikost čepiček se pohybuje od 2-5 cm. Kloboučky jsou tenké a křehké, proto se doporučuje sbírat hlavně mladé a nepříliš velké houby, kdy je jejich barva zlatožlutá.

















Informujte mě, až bude k dispozici



Pěstování a sadba hub a podhoubí hlívy ústříčné, žampiónů a dalších druhů v bytě, doma a v zahradě