• Nové

Tekutá sadba - Bedla vysoká (Macrolepiota procera)

250,00 Kč

Nabízíme tekuté mycelium Bedla vysoká k aplikaci v 10 ml injekční stříkačce.

Počet

Bedla vysoká - TEKUTÉ MYCELIUM 10ml

Tekuté mycelium je jedním z nejlepších a nejrychlejších způsobů, jak naočkovat substráty pro pěstování hub a naočkovat zrno. Jedná se o směs sterilizované vody, sladových výtažků a živého mycelia.

Detailní informace: stříkačka: sterilní, zajištěná uzávěrem typu luer lock; sladový extrakt: organický med, kukuřičný sirup, kukuřičný cukr, světlý sladový extrakt nebo glukóza.

NEPOUŽÍVEJTE sacharózu (cukr pro domácnost); způsob skladování mycelia: v chladničce, při 1-3°C. VÝJIMKA Mycelium hlívy růžové odumírá při teplotě pod 5 °C.

Proč používat tekutou kulturu? Z několika důvodů: injekční stříkačkou lze živé mycelium snadno vstříknout (naočkovat) do vybraného substrátu, což snižuje riziko kontaminace, protože mycelium pochází ze sterilního prostředí inkubační doba je výrazně zkrácena kolonizace substrátu, zrn je rychlejší, lze jím naočkovat i agarové plotny Neomezený růst mycelia Jakmile je živé mycelium plně kolonizováno v živném roztoku, může být přeneseno do jiného média pro pěstování hub, jako je agar, zrna, nebo použito pro expanzi do větší kapalné houbové kultury.

Bedla vysoká (Marcrolepiota procera) roste v přírodních podmínkách od léta do podzimu louky, paseky a okraje lesů.Tento druh preferuje půdu bohatou na vápník a silikáty. Velikost klobouku 15-30 cm. Vejčitý mládě, pak se stává plochý. Na světlém pozadí jsou vidět velké, hnědočerné šupiny. Bílé, pevně stlačené lamely neulpívají na úzké lodyze, zdobené hnědými a bílými skvrnami, dosahujícími až 40 cm a zakončené zesíleným kořenem, který je obklopen širokým volným prstencem.

Informujte mě, až bude k dispoziciPěstování a sadba hub a podhoubí hlívy ústříčné, žampiónů a dalších druhů v bytě, doma a v zahradě