• Nové

Tekutá sadba - Hlíva ústřičná (Pleurotus ostreatus)

250,00 Kč

Nabízíme tekuté mycelium Hlíva ústřičná k aplikaci v 10 ml injekční stříkačce.

Počet

Hlíva ústřičná - TEKUTÉ MYCELIUM 10ml

Tekuté mycelium je jedním z nejlepších a nejrychlejších způsobů, jak naočkovat substráty pro pěstování hub a naočkovat zrno. Jedná se o směs sterilizované vody, sladových výtažků a živého mycelia.

Detailní informace: stříkačka: sterilní, zajištěná uzávěrem typu luer lock; sladový extrakt: organický med, kukuřičný sirup, kukuřičný cukr, světlý sladový extrakt nebo glukóza.

NEPOUŽÍVEJTE sacharózu (cukr pro domácnost); způsob skladování mycelia: v chladničce, při 1-3°C. VÝJIMKA Mycelium hlívy růžové odumírá při teplotě pod 5 °C.

Proč používat tekutou kulturu? Z několika důvodů: injekční stříkačkou lze živé mycelium snadno vstříknout (naočkovat) do vybraného substrátu, což snižuje riziko kontaminace, protože mycelium pochází ze sterilního prostředí inkubační doba je výrazně zkrácena kolonizace substrátu, zrn je rychlejší, lze jím naočkovat i agarové plotny Neomezený růst mycelia Jakmile je živé mycelium plně kolonizováno v živném roztoku, může být přeneseno do jiného média pro pěstování hub, jako je agar, zrna, nebo použito pro expanzi do větší kapalné houbové kultury.

Hlíva ústřičná (Pleurotus Ostreatus) je oblíbená pěstovaná houba, ceněná pro svou chuť a nutriční hodnotu. Je bohatý na vitamíny skupiny B (B1, B2 a B6), dále obsahuje velké množství vitamínu PP, niacinu a minerálních sloučenin draslíku, vápníku, sodíku, hořčíku, železa, fosforu a zinku. Pro mnohé je nezbytným doplňkem polévek, omáček, masových a rybích pokrmů.Hlíva ústřičná vytváří plodnice s klobouky širokými 5-30 cm. Klobouky jsou obvykle upevněny na bočním stonku proměnného průměru a délky. Barva čepice je v mládí tmavě šedá až ocelově modrá, ve stáří bledě šedohnědá. Žábry klobouku jsou obvykle bílé, sbíhají až ke stopce. Dužnina je bílá, pevná a aromatická s výraznou lesní vůní. Hlíva ústřičná roste v charakteristických trsech, obvykle na bočních plochách kmenů topolů, buků a olší. V trsu obsahujícím několik až tucet plodnic jsou houby uspořádány dlaždicovitě a liší se velikostí a zralostí.

 
Informujte mě, až bude k dispoziciPěstování a sadba hub a podhoubí hlívy ústříčné, žampiónů a dalších druhů v bytě, doma a v zahradě