• Polnička topolová podhoubí na kolkáh 20 ks

Polnička topolová zrnité podhoubí 1KG

169,00 CZK

Podhoubí Polničky topolové je naočkováno na dřevěné kolky v balení po 20ks.

Množstvo
Vypredané

No carriers available for this product.

Polnička topolová (Agrocybe Aegerita)

Polnička topolová

Houba je prodávána ve formě naočkovaného zrní umístěných ve speciálním sáčku s mikrofiltrem, který zaručuje sterilitu a vylučuje biologickou kontaminaci. Ke každé objednávce je přiložena instrukce k pěstování.

Domácí pěstování hub

Polnička topolová ( Agrocybe aegarita ) zrnité podhoubí 1KG

Ideální k amatérskému pěstování na dřevěných kmenech, slaměnem podloží nebo pilinách


Zakoupené koly s naočkovaným podhobím nutno skladovat do dne použití v chladu (v lednici nebo ve sklepě) max. 3 měsíce.

Polnička byla známa už ve starověku. Římané a Řekové ji hodnotili jako velmi chutnou houbu. V středomořských zemích se pěstuje na pařezích topolů.
Agrocybe AegeritaV přírodě se vyskytuje hlavně ve Středomoří. Ve střední a západní Evropě velmi zřídka. Houby se obvykle nacházejí ve svazcích, na pahýlech a větvích topolů a vrb. Plodnice mají klobouky se šedohnědým nebo žlutavým odstínem o průměru 20-100 mm. Lupeny jsou bělavé, přecházejíc později do světle hnědé. Třeň je poměrně dlouhý až 150 mm s výrazným bílým prstencem v horní části. Klobouky jsou jedlé, třeň je tvrdý.


Pěstování můžeme provádět na dřevě nebo pilinách podobně jako hlívu ústřičnou. Nejvhodnější je dřevo z topolu nebo vrby, ale lze použit i jiný druh.Polničku lze také pěstovat metodou mulčování na pilinách nebo dřevěném odpadu. Trsy hub budou, ale menší. V malém měřítku lze použit i prostory jako altán, sklep, garáž nebo výkop lze také pěstovat v otevřeném prostoru v místech krytých proti větru a slunci na jaře a na podzim. Podklad muže být obilná sláma, dřevo, dřevěný odpad ( štěpka ).

pěstování hub


Notify me when available