• Novinka

Tekutá sadba - Pýchavka obrovské (Calvatia gigantea)

250,00 CZK
Nabízíme tekuté mycelium Pýchavka obrovská k aplikaci v 10 ml injekční stříkačce.
Množstvo

No carriers available for this product.

Pýchavka obrovská - TEKUTÉ MYCELIUM 10ml

Tekuté mycelium je jedním z nejlepších a nejrychlejších způsobů, jak naočkovat substráty pro pěstování hub a naočkovat zrno. Jedná se o směs sterilizované vody, sladových výtažků a živého mycelia.

Detailní informace: stříkačka: sterilní, zajištěná uzávěrem typu luer lock; sladový extrakt: organický med, kukuřičný sirup, kukuřičný cukr, světlý sladový extrakt nebo glukóza.

NEPOUŽÍVEJTE sacharózu (cukr pro domácnost); způsob skladování mycelia: v chladničce, při 1-3°C. VÝJIMKA Mycelium hlívy růžové odumírá při teplotě pod 5 °C.

Proč používat tekutou kulturu? Z několika důvodů: injekční stříkačkou lze živé mycelium snadno vstříknout (naočkovat) do vybraného substrátu, což snižuje riziko kontaminace, protože mycelium pochází ze sterilního prostředí inkubační doba je výrazně zkrácena kolonizace substrátu, zrn je rychlejší, lze jím naočkovat i agarové plotny Neomezený růst mycelia Jakmile je živé mycelium plně kolonizováno v živném roztoku, může být přeneseno do jiného média pro pěstování hub, jako je agar, zrna, nebo použito pro expanzi do větší kapalné houbové kultury.

Pýchavka obrovská, Calvatia gigantea, hlaváček obrovský - v přirozeném prostředí se vyskytuje od léta do podzimu, roste na trávách, ve světlých lesích, v parcích, na zahradách, v pustinách a jeho oblíbeným stanovištěm jsou rozlehlé pastviny v údolích řek. Pýchavka obrovská preferuje dobře vyhnojený substrát. Zaujme svou velikostí, plodnice mohou dosahovat průměru od 20 do 60 cm a výšky až 45 cm. To je docela neobvyklá houba, když se podíváte na její strukturu. Nemá modelový dřík ani uzávěr. Mladé plodnice jsou bílé, stářím tmavnou do špinavě hnědé barvy, jsou kulovité nebo elipsovité zploštělé, co je zajímavé, jsou přilepené přímo k zemi, jsou s ní spojeny bílými provazci mycelia, tzn. nemají nohu. Mladé plodnice mají povrch pokrytý moučkovým povlakem, ale časem se vyhladí. Jejich dužina by měla být rovnoměrně bílá a kompaktní.Notify me when available