Bedla vysoká zrnité podhoubí 1kg
  • Bedla vysoká zrnité podhoubí 1kg

Bedla vysoká zrnité podhoubí 1kg

180,00 CZK

Bedla vysoká Macrolepiota procera MAXI baléní á 1kg

Množstvo

No carriers available for this product.

Bedla vysoká  ( Macrolepiota procera )

bedla vysoká

Nabizené podhoubí Bedly vysoké které je naočkováno na zrní obilovin.

podhoubí bedly
Misto pěstování: zastíněné misto v zahrádce 
Podklad: fermentovaný zviřeci trus (konský) 1kg podnobí = 100kg trusu.
Pracnost: jednoduchá
Vaha balení: cca 1 kg.

Podhoubí je ve speciálním obalu s mikrofilmem, což zabezpečuje jeho sterilitu a současně umožňuje výměnu vzduchu.


Podhoubí je ve speciálním obalu s mikrofilmem, což zabezpečuje jeho sterilitu a současně umožňuje výměnu vzduchu.
Gdyž je fermentovany trus naočkován podhoubím, tak nejlepším místem pro zahájení pěstování je zastíněný trávník v blízkosti stromů nebo keřů, kde vzniká přírodní rosa, nejlépe na okraji lesa v trávě, protože to je místo, kde tato houba v přírodě roste.Macrolepiota procera
Měli byste vykopat malý důlek, ale tak velký aby se do něho celý substrát s podhoubím vešel. Pak stáhněte foliový obal a obsah balíku vysypte balení vysypejte do předem vykopané jamky vykopaného důlku. Všechno přisypeme asi 5cm vrstvou zeminy (tato odrůda preferuje půdu bohatou na vápník a křemičitany). Místo výkopu můžete také posypat malou vrstvou dusíkatého vápna nebo křídou.
Takto připravené stanoviště již nevyžaduje další péči, ale doporučujeme jej občas zalévat malým množstvím vody, zejména v případě, kdy po dobu 7-8 dnu nepršelo.
BedlaPěstovat můžete začít od března do pozdního podzimu. Nicméně houby rostou od července do října a to znamená, že první houby se můžou objevit až v příštím roce.
Jiná metoda pěstování této houby spočívá v aplikaci podhoubí přímo pod kořínky trav. Velkou roli zde hraje výběr odpovídajícího – příznivého místa pro rozvoj podhoubí bedly. Takové místo musí mít hodně humusu, vápníku, křemene a nesmí být na přímém slunci.
Bedla vysoká Macrolepiota procera
Klobouk je široký 90-320mm, v mládí palicovitě uzavřený, protáhle vejčitý,Macrolepiota později kuželovitě sklenutý až deštníkovitě rozložený s nízkým, zaobleným tmavším hrbolkem uprostřed. Mladé plodničky mají klobouk celý nahnědlý, růstem jeho pokožka puká a v soustředných kruzích se vytvářejí nepravidelně rozložené, odstálé, plstnaté, velké, hnědé šupiny. Pod nimi je pleťově světle hnědá plstnatá pokožka, která je na okraji klobouku světlejší. Třen je vysoký 180—400mm, přímý, dutý, dole cibulovitě ztluštělý, v mládí celý hnědavý, později rozpukaný. V horní třetině má bělavý, kožovitý, posuvný prsten s dvojitým ostřím.
Využití: je to jedlá, velmi dobrá houba a dnes ji houbaři běžně sbírají k jídlu. Výtečné jsou její klobouky obalované a smažené na oleji nebo ještě uzavřené plněné masem a zapékané. Je vhodná do houbových smaženic.


Zakoupené zrno s naočkovaným podhobím nutno skladovat do dne použití v chladu (v lednici) max. 1-2 měsíce.
 

Notify me when available