• Polnička topolová podhoubí na kolkáh 20 ks

Polnička topolová zrnité podhoubí 1KG

190,00 Kč

Podhoubí Polničky topolové je  naočkováno na zrní obilovin.

Počet
Není skladem

Polnička topolová (Agrocybe Aegerita)

Polnička topolová

Houba je prodávána ve formě naočkovaného zrní umístěných ve speciálním sáčku s mikrofiltrem, který zaručuje sterilitu a vylučuje biologickou kontaminaci. Ke každé objednávce je přiložena instrukce k pěstování.

Domácí pěstování hub

Polnička topolová ( Agrocybe aegarita ) zrnité podhoubí 1KG

Ideální k amatérskému pěstování na dřevěných kmenech, slaměnem podloží nebo pilinách


Zakoupené koly s naočkovaným podhobím nutno skladovat do dne použití v chladu (v lednici nebo ve sklepě) max. 3 měsíce.

Polnička byla známa už ve starověku. Římané a Řekové ji hodnotili jako velmi chutnou houbu. V středomořských zemích se pěstuje na pařezích topolů.
Agrocybe AegeritaV přírodě se vyskytuje hlavně ve Středomoří. Ve střední a západní Evropě velmi zřídka. Houby se obvykle nacházejí ve svazcích, na pahýlech a větvích topolů a vrb. Plodnice mají klobouky se šedohnědým nebo žlutavým odstínem o průměru 20-100 mm. Lupeny jsou bělavé, přecházejíc později do světle hnědé. Třeň je poměrně dlouhý až 150 mm s výrazným bílým prstencem v horní části. Klobouky jsou jedlé, třeň je tvrdý.


Pěstování můžeme provádět na dřevě nebo pilinách podobně jako hlívu ústřičnou. Nejvhodnější je dřevo z topolu nebo vrby, ale lze použit i jiný druh.Polničku lze také pěstovat metodou mulčování na pilinách nebo dřevěném odpadu. Trsy hub budou, ale menší. V malém měřítku lze použit i prostory jako altán, sklep, garáž nebo výkop lze také pěstovat v otevřeném prostoru v místech krytých proti větru a slunci na jaře a na podzim. Podklad muže být obilná sláma, dřevo, dřevěný odpad ( štěpka ).

pěstování hub


Informujte mě, až bude k dispoziciPěstování a sadba hub a podhoubí hlívy ústříčné, žampiónů a dalších druhů v bytě, doma a v zahradě