HLÍVA USTŘIČNÁ zrnité podhoubí 1KG

170,00 Kč
HLÍVA USTŘIČNÁ zrnité podhoubí 1KG

hliva

Nabízené podhoubí Hlívy je naočkováno na zrní obilovin.

podhoubí
Místo k pěstování: zastíněné misto v zahrádce (ve sklepě)
První úroda: za 4 týdny.
Podklad: sláma, piliny, pařezy i klády listnatých stromů. 1kg podhoubí = 50kg vlhké slamy nebo 10 klád průměr 10--15cm délka 1m.
Teplotní podmínky: +6ºC ~ + 19ºC
Pracnost: jednoduchá
Vaha balení: cca 1 kg.


Podhoubí je ve speciálním obalu s mikrofilmem, což zabezpečuje jeho sterilitu a současné výměnu vzduchu. 

Zakoupené zrno s naočkovaným podhobím nutno skladovat do dne použití v chladu (v lednici) max. 1 měsíc.

Hlíva ústřičná je skutečně dřevokazná houba. Jako nezelenýorganizmus, což jsme my lidé, přijímá ze zelených organizmů, tedy stromů, spoustu látek, které jsou pro její život potřebné a kterými nepohrdneme ani my, lidé. Navíc hlíva obsahuje látky v takovém množství a poměru, který lidskému organizmu maximálně vyhovuje.podhoubí hlívy
Hlíva se bere živiny ze stromů a člověk si je může vzít z hlívy. Její příznivé účinky spočívaji hlavné v látkách, které mají schopnost aktivovat buńky zajištující přirozenou imunitu organizmu. Kromě toho hlíva obsáhuje celou řadu vitaminů B, D. C, K, proteinů, sterolů, některé mastné kyseliny a stopové prvky chromu, mědi, železa, jódu, sodíku, selenu a zinku. Kromě těchto cenných látek obsahuje hlíva také vlákninu, díky které se z těla uvolňují usazené škodliviny. 
USTŘIČNÁ
Lékařské výzkumy v různých zemích a kulturách mají jedno společné: potvrzují, že hlíva ústřičná se řadí mezi nesmírně vzácné houby. Tato dřevokazná houba byla donedávna považována jen za jakousi lahůdku, ale lékařské výzkumy ukázaly, že v ní je ještě něco mnohem vzácnějšího: je nesmírně zdravá.
Jejíž příznivé účinky znali již před staletími Číňané. Koncem minulého století  se začala objevovat i na našich stolech.

Hlíva ústřična pomáhá:
 - zvyšovat obranyschopnost organizmu
 - snižovat hladinu cukru a tuku v krvi
 - zmírňovat  strnulost šlach a končetin
 - ústupu akné a bradavic
 - celkové detixikaci organizmu a regulaci peristaltiky střev
 - příznivě ovlivňovat krevní tlak
 - alergikům, při stresu a zátěži organizmu
 - zlepšit funkci cévního systému
 - zmírňovat únavu

Nejlepším substrátem pro rychlé pěstování hlívy jsou plevy z žitné nebo pšeničné slámy ve foliových sáčcích.  Zrnitým podhoubím můžeme také očkovat piliny, pařezy i klády listnatých stromů.

pěstován

Informujte mě, až bude k dispoziciPěstování a sadba hub a podhoubí hlívy ústříčné, žampiónů a dalších druhů v bytě, doma a v zahradě