ŠUPINOVKA NAMEKO podhoubí na kolkáh 20 ks

109,00 Kč
NAMEKO je naočkováno na dřevěné kolky v balení po 20ks.
 
Počet

Šupinovka nameko ( Pholiata nameko)

nameko

Nabizené podhoubí NAMEKO je naočkováno na dřevěné kolky v balení po 20ks.

PODHOUBÍ NA KOLKÁH 20 KS
Plodnost naočkoványch kolků je: 3-8 let.
Misto pěstování: zastíněné misto v zahrádce (ve sklepě)
První úroda: za 3-12 měsíců.
Teplotní podmínky: +13ºC ~ + 20ºC
Pracnost: jednoduchá
Množství kolků: 20 ks
Zakoupené koly s naočkovaným podhobím nutno skladovat do dne použití v chladu (v lednici nebo ve sklepě) max. 3 měsíce.Šupinovka nameko ( Pholiata nameko)
Je nejvíce populární houba v Japonsku, ale také se pěstuje v Číně a Koreji. Nachází se na dřevě odumřelých dubů a buků.ŠUPINOVKA NAMEKO
Roste v trsech. Klobouk o průměru 4-8 cm, je mírně vypoukly nebo plochý a ma zlato hnědou barvu. Povrch kolobouku je lesklý a lepkavý, stejně jako u klouzků. Třen houby je plný, vláknitý a pokrytý šupinami o délce která ne překračuje 8 cm.
Tato houba může růst na dřevě téměř všech listnatých stromů. Plodnice se objeví na druhý rok od naočkování pařezu podhoubím. Rostou až do úplného rozložení dřeva v průběhu 3-5 let.

Pholiata nameko
ŠUPINOVKA v zemích dalekého východu je považována za léčivou houbu.
- posiluje organismus
- dodává energii a má povzbuzující účinky
- osvěžuje
- aktivizuje myšlenkové procesy
- má protirakovinné účinky

pěstování hub na kolcích

Kolky se umistí do zdravého špalku z listnatého stromu nebo do pařezu. Do špalku nutno pro kolky vyvrtat otvory přiměřeného průměru do hloubky cca o 1cm hlubší než je délka kolku. Rozteč jednotlivých otworu  je cca 15cm. Na jeden špalek o průměru 10-20cm o délce cca 1m nutno vložit cca 20 ks kolků.

shemat pěstování hub na kolcích

Informujte mě, až bude k dispoziciPěstování a sadba hub a podhoubí hlívy ústříčné, žampiónů a dalších druhů v bytě, doma a v zahradě