Hřib smrkový ( Boletus edulis ) mykorhyzní mycelium.

190,00 Kč
Hřib smrkový ( Boletus edulis )
Počet

Hřib smrkový ( Boletus edulis )

Hřib smrkový

Borowik szlachetny-PLN-2-18-89069_front.


Často nazývaný jako hřib pravý. Patří k nejchutnější a nejvíce vyhledávanou houbou u nás a na Slovensku. Vyskytuje se běžně v jehličnatých, listnatých i smíšených lesích. V České republice jej můžete najít v nížinách i na horách od července do října za příznivých podmínek i z kraje prosince. Houba má výborné ořechové aromá čímž své uplatnění najde v mnoha kuchyňských receptech. 

Návod k pěstováníhřib pravý
Místo k pěstování :
Lesní houby rostou v lesích a hájích proto volbu místa musíme uzpůsobit ,aby jsme jim poskytly podmínky co nejvíce podobné jejich naturálnímu prostředí - měly by se tam vyskytovat lesní dřeviny ( dub, borovice, bříza ). Ideální je stinné a klidné místo.
Příprava substrátu :
Mycelium z balení smícháme s 5 litry rašeliny ( ideální je navlhčená rašelina ), 1 litrem dřevěného uhlí ( Namísto dřevěného uhlí můžete použit popel z ohniště nebo krbu kde bylo použito pouze dřevo ). Pro zlepšení parametrů je vhodné použit i 0,5 l sádry a 0,5 l vermikulitu nebo perlitu. Takto připraveny substrát navlhčíme ( ideální způsob na kontrolu zda je podloží správně navlhčené je nabrat rukama a stisknout jej. Mělo by vytéct pár kapek vody.
Boletus edulisDávkování :
Vykopejte několik menších děr kolem stromu ( nejlépe, aby byly vidět kořeny ), Vsypte okolo 0,5 l připraveného substrátu a zakryjte 5 centimetrovou vrstvou zeminy. V místech kde jsme tak to nasypali substrát je vhodné použit mulčování kůru, jehličí nebo listí . Tak to připravené místo nevyžaduje žádné další úpravy, jen občas podlít menším množstvím vody. Hlavně v období, kdy 10 až 14 dní napršelo. Zakládat sadbu lze od dubna do pozdního podzimu, ale první houby se mohou objevit až po 2-3 letech od založení.

Mikorýza
Hřib
Mikorýza :

Mikorýza je symbióza rostlin s houbama. Houba čerpá živiny z rostlin a rostlina získává díky houbě větší pokrytí na získávání vody a minerálních solí. Mikorýza, kromě fyziologických a výživových funkcí chrání lesní dřeviny před nemocemi “ vyživuje a chrání “. Mikorýza je velmi složitý proces což je důvod proč se nám ne vždy podaří dosáhnout při pěstování úspěchu. Záleží na velmi mnoho faktorech : odrůdy houby, staří dřeva, druhu půdy, prostředí apod. Pokud připravíme odpovídající podmínky pro vývin a dojde k symbióze houby s dřevem, tak první plodnice by se měly objevit po 2-3 letech od naočkování.


Vaha balení: cca 100 -150 gr.
Uchovávejte v chladu a suchu, optimální teplota 4°C-5°C

Informujte mě, až bude k dispoziciPěstování a sadba hub a podhoubí hlívy ústříčné, žampiónů a dalších druhů v bytě, doma a v zahradě