• Ucho Jidášovo podhoubí na kolkáh 20ks

Ucho Jidášovo podhoubí na kolkáh 20ks

109,00 Kč

Ucho Jidášovo (auricuaria auricula-judae)  baléní á 20ks

Počet

Ucho Jidášovo (auricuaria auricula-judae)

UCHO JIDÁŠOVO

Nabizené podhoubí Jidášova ucha  je naočkováno na dřevěné kolky v balení po 20ks.

PODHOUBÍ NA KOLKÁH 20KS
Plodnost naočkoványch kolků je: 3-8 let.
Misto pěstování: zastíněné misto v zahrádce (ve sklepě)
První úroda: za 6-12 měsíců.
Předpokládané výnosy: až 4 kg
Teplotní podmínky: +15ºC ~ + 25ºC
Pracnost: jednoduchá
Množství kolků: 20 ks

Zakoupené koly s naočkovaným podhobím nutno skladovat do dne použití v chladu (v lednici nebo ve sklepě) max. 3 měsíce.

Ucho Jidášovo (auricuaria auricula-judae) – je houba velmi vzácná a konzumována v Číně již ve třetím století před naším letopočtem. Je ceněná a používaná jako lék. Dnes se pěstuje v Číně, Japonsku a Thaisku.Jidášovo Roste na odumřelých kmenech černého bezu, nebo jiných druzích dřeva listnatých stromů, jako je javor nebo jilm.
Barvy plodnice mohou být šedo-hnědé, žlutavě hnědé nebo červenohnědé. Starší jedinci tvoří nepravidelný tvar , často připomínající uši. Plodnice je tenká a chrupavčitá, nemá žádnou zvláštní vůni a chuť.
Judášévo ucho můžete pěstovat na kmenech listnatých stromů, venku nebo v uzavřených prostorech. Nejlepší kmen je z černého bezu, javoru, břízy, topolu a akácie. Očkování podhoubím na kemenu s pomocí podhoubí na kolíčcích Planto provádějte v červnu a červenci. Plodnice se tvoří na jaře příštího roku.
Tato houba se skvěle hodí do kuchyně ke smažení dušení s masem, rybami nebo zeleninou. Můžeme ji také celou usušit, má pak černou barvu a zespodu je bílá.Patří do skupiny hub vitálních. V mykoterapi (léčba houbami) se používá k léčbě:

- rakovinných chorob
- má antimutagenní vlastnosti
- snižuje cholesterol v krvi
Kolky se umistí do zdravého špalku z listnatého stromu nebo do pařezu. Do špalku nutno pro kolky vyvrtat otvory přiměřeného průměru do hloubky cca o 1cm hlubší než je délka kolku. Rozteč jednotlivých otworu  je cca 15cm. Na jeden špalek o průměru 10-20cm o délce cca 1m nutno vložit cca 20 ks kolků.

Misto pěstováníInformujte mě, až bude k dispoziciPěstování a sadba hub a podhoubí hlívy ústříčné, žampiónů a dalších druhů v bytě, doma a v zahradě