• Nové

Pleurotus citrinopileatus HLÍVA CITRÓNOVÁ

320,00 Kč
Sada pro přípravu substrátu pro pěstování Hlíva citrónová.
Počet

Sada pro přípravu substrátu pro pěstování Pleurotus citrinopileatus - Hlíva citrónová.

Sada pro přípravu substrátu pro pěstování ( Pleurotus citrinopileatus ) je určena lidem, kteří se chtějí dozvědět o výrobním procesu substrátu pro pěstováníhouby. Tato sada umožňuje samostatně připravit substrát, sterilizovat jej, naočkovat myceliem a inkubovat.

Sada obsahuje:

• pilinový substrát

• doplněk výživy pro mycelium

• mycelium • sterilizační a kultivační sáčky

• pytlový filtr

Podrobný návod je přiložen k produktu.

Hlíva citrónová (Pleurotus citrinopileatus) se přirozeně vyskytuje v Asii a najdeme ji tam především na dřevě dubů, buků, topolů a jilmů.Jeden z nejzajímavějších druhů hlívy s jedinečnou chutí a zajímavým vzhledem, jak již název napovídá, hlíva citrónová tvoří plodnice od světle žluté po zlatavou. Roste v trsech po několika desítkách, vzájemně se překrývajících. Velikost čepiček se pohybuje od 2-5 cm. Kloboučky jsou tenké a křehké, proto se doporučuje sbírat hlavně mladé a nepříliš mladé houbyvelké, když je jejich barva zlatožlutá.Mají lehce nasládlou chuť a jejich dužina je velmi šťavnatá. Tyto houby jsou ideální pro vegetariánská jídla. Stejně jako hlíva ústřičná má i hlíva citrónová mnoho léčivých vlastností, díky čemuž je ceněna po celém světě.

 Pěstování je možné po celý rok ve sklepě, v garáži, v bytě...


instrukcja.jpg

Informujte mě, až bude k dispoziciPěstování a sadba hub a podhoubí hlívy ústříčné, žampiónů a dalších druhů v bytě, doma a v zahradě