SHIITAKE zrnité podhoubí 1kg
  • SHIITAKE zrnité podhoubí 1kg

SHIITAKE zrnité podhoubí 1kg

180,00 Kč

Shiitake - houževnatec jedly MAXI baléní á 1kg

Počet

Shiitake - houževnatec jedly

shii_take

Nabizené podhoubí shiitake je naočkováno na zrní obilovin.

podhoubí shiitake

Misto pěstování:
v bytě, garaži, ve sklepě..
Podklad: sloma, piliny, pařezy i klády listnatých stromů. 1kg podnobí = 50kg vlhké slamy nebo 10 klád průměr 10--15cm délka 1m.
Teplotní podmínky: +12ºC ~ + 21ºC
Pracnost: jednoduchá
Vaha balení: cca 1 kg.Podhoubí je ve speciálním obalu s mikrofilmem, což zabezpečuje jeho sterilitu a současně umožňuje výměnu vzduchu.

Nejlepším substrátem pro pěstování shiitake jsou piliny, pařezy i klády houževnatec jedlylistnatých stromů. Zrnitým podhoubím můžeme také očkovat plevy z žitné nebo pšeničné slámy ve foliových sáčcích.


Pěstování je možné po celý rok ve sklepě, v garáži, v bytě.

SHII-TAKE - Houževnatec jedly
Tato houba byla v Cíně považována za "elixír života", zajišžujicí zdraví a dlouhověkost. Na císařském dvoře byl zpŮsob pěstování zahalen tajemstvím. Patří mezi nejrozšířenější druh. Známá je pod jménem "Tvrdák jedlý".
shiitakeCerstvé houby vydrží 5-7dní. Jsou výborné i na sušení. Aroma sušených hub je silnější než čerstvých. Sušená houba si zychovává vlastnosti, které snižují hladinu cholesterolu v krvi. Dodatečně zvyšuje imunitu a pomáhá tlumit stresy, zkracuje dobu stárnutí a má i protirakovinné účinky.Zakoupené zrno s naočkovaným podhobím nutno skladovat do dne použití v chladu (v lednici) max. 1-2 měsíce.

ziarno planto

Informujte mě, až bude k dispoziciPěstování a sadba hub a podhoubí hlívy ústříčné, žampiónů a dalších druhů v bytě, doma a v zahradě