• Nové

Ouctovky pestré Trametes versicolor podhoubí na kolkáh 20ks

109,00 Kč

Podhoubí Ouctovky pestré (Trametes versicolor) je naočkováno na dřevěné kolky v balení po 20ks.

Počet

Ouctovka pestrá (Trametes versicolor)

Trametes versicolor

Nabizené podhoubí hlívy je naočkováno na dřevěné kolky v balení po 20ks

hliva
Plodnost naočkoványch kolků je: 3-8 let.
Misto pěstování: zastíněné misto v zahrádce (ve sklepě)
První úroda: za 6-12 měsíců.
Teplotní podmínky: +10ºC ~ + 21ºC
Pracnost: jednoduchá
Množství kolků: 20 ks

Zakoupené koly s naočkovaným podhobím nutno skladovat do dne použití v chladu (v lednici nebo ve sklepě) max. 3 měsíce.

Ouctovka pestrá (Trametes versicolor)
Ouctovka pestrá (Trametes versicolor) je jednou z nejčastěji zkoumaných hub v souvislosti se zdravotními vlastnostmi. Vědecké výzkumy prokázaly, že má mnoho prospěšných vlastností pro naše zdraví.
Jednou z nejdůležitějších vlastností Ouctovky je její protirakovinný účinek. Podle vědeckých publikací mohou mít látky obsažené v této houbě potenciál inhibovat růst rakovinných buněk a vyvolat jejich apoptózu. Díky tomu může být tato houba nápomocná při prevenci a léčbě rakoviny.
růžová hlíva
Navíc je bohatá na polysacharidy, jako je beta-glukan. Tyto polysacharidy mají imunomodulační účinek, což znamená, že podporují náš imunitní systém v boji s infekcemi a v prevenci nemocí. Pravidelná konzumace ouctovky tedy může pomoci posílit organismus a předejít různým typům infekcí.
Důležitým prvkem zdravotních vlastností ouctovky je také její protizánětlivý účinek. Studie prokázaly, že látky obsažené v této houbě mohou pomoci snížit záněty v těle, což je klíčové v prevenci mnoha chronických onemocnění.
Ouctovka pestrá je proto houbou s mnoha prospěšnými zdravotními vlastnostmi, potvrzenými vědeckými výzkumy. Jeho pravidelná konzumace může přispět k posílení imunitního systému, prevenci rakoviny a snížení zánětů v těle. Proto stojí za to jí zařadit do každodenní stravy.ekohouby

Kolky se umistí do zdravého špalku z listnatého stromu nebo do pařezu. Do špalku nutno pro kolky vyvrtat otvory přiměřeného průměru do hloubky cca o 1cm hlubší než je délka kolku. Rozteč jednotlivých otworu  je cca 15cm. Na jeden špalek o průměru 10-20cm o délce cca 1m nutno vložit cca 20 ks kolků.

podhubi


Informujte mě, až bude k dispoziciPěstování a sadba hub a podhoubí hlívy ústříčné, žampiónů a dalších druhů v bytě, doma a v zahradě