• Opěnka měnlivá podhoubí na kolkáh 20ks

Opěnka měnlivá podhoubí na kolkáh 20ks

109,00 CZK

Opěnka měnlivá (Kuehneromyces mutabilis)  baléní á 20ks

No carriers available for this product.

Opěnka měnlivá (Kuehneromyces mutabilis)

Opěnka měnlivá

Nabizené podhoubí Opěnky měnlivé je naočkováno na dřevěné kolky v balení po 20ks.

PODHOUBÍ NA KOLKÁH
Plodnost naočkoványch kolků je: 3-8 let.
Misto pěstování: zastíněné misto v zahrádce (ve sklepě)
První úroda: za 3-12 měsíců.
Teplotní podmínky: +13ºC ~ + 18ºC
Pracnost: jednoduchá
Množství kolků: 20 ks

Zakoupené koly s naočkovaným podhobím nutno skladovat do dne použití v chladu (v lednici nebo ve sklepě) max. 3 měsíce.


Opěnka měnlivá ( Kuehneromyces mutabilis ) – tyto houby velmi často rostou v naších klimatických podmínkách. Rostou hojně ve velkých trsech od jara až po podzim na pařezech listnatých stromů vyjímečně rostou i na jehličnanech.Kuehneromyces mutabilis
Název „měnlivá“ - obdržela vzhledem k barvě klobouku, která se mění podle vlhkosti. Když prší klobouk má žluto- hnědou barvu a když uschne je pak od středu světlejší , ale okraje zůstávají tmavší déle. Klobouky mají průměr 3-6 cm umístěné přímo na třeni o délce 8 cm. Třeň je tenký s pomíjivým prstenem, bílý v horní části a pod prstencem je hnědý a šupinatý.
Tato houba může růst téměř na všech listnatých stromech ale roste i na dřevě smrku. Dřevo se naočkuje podhoubím stejně jako u jiných druhů hub. Pokud budeme používat špalek po dobu růstu hub by měl být umístěn ve vodorovné poloze na zemi, a mírně zapadat do půdy.
Je to obyčejná, chutná a jedlá houba, vhodná do polévky, omáčky nebo jako příměs do jiných hub. Sbíráme pouze klobouky, protože třen je vláknitý a nechutný. Opeňka měnlivá může být také použita jako dekorace k obědu. 

Instrukce pro pěstování hub na kolcích

Kolky se umistí do zdravého špalku z listnatého stromu nebo do pařezu. Do špalku nutno pro kolky vyvrtat otvory přiměřeného průměru do hloubky cca o 1cm hlubší než je délka kolku. Rozteč jednotlivých otworu  je cca 15cm. Na jeden špalek o průměru 10-20cm o délce cca 1m nutno vložit cca 20 ks kolků.

ekohouby

Notify me when available