Smrž zrnité podhoubí 1kg

220,00 Kč

Zrnité pohoubí pro amatérské pěstování SMRŽE.

Zrnité pohoubí pro amatérské pěstování SMRŽE.

SMRŽ

Nabízené podhoubí SMRŽE je naočkováno na zrní obilovin.

podhoubí
Místo pěstování: zahrada
Podloží: směs rašeliny, popel ze spáleného dřeva, pilin a sádry : Obsah:0,2-,5 m3 připravené podloží
Teplota vhodná pro pěstování : + 10 ° C - + 20 ° C
Pracnost: středně náročné
Vegetační období: venku od jara do podzimu
Podzemní voda: 1 kg.Podhoubí je ve speciálním obalu s mikrofilmem, což zabezpečuje jeho sterilitu a současně umožňuje výměnu vzduchu.

Každé balení obsahuje pokyny s uvedením postupu pro pěstování!!!

Jedná se o velmi žádanou jarní houbu, rostoucí od  druhé poloviny března do začátku května.SMRŽ
Klobouk má  3-7 cm vysoký a 3-6cm široký oválného tvaru,  uvnitř prázdný. Hlava je nepravidelně žebrovaná, žebra tvoří na povrchu světle hnědé misky. Dřeň je 3-9 cm dlouhý a 2-3,5 cm silný, uvnitř dutý, ve spodní části silnější. Je bílé nebo nažloutlé barvy.  Dužnina je tenká, křehká, bílá nebo žlutě okrová. Smrže není možno zaměnit s žádnou jedovatou houbou. Zaměnit se dá pouze s jinými druhy Smržů, ale ty jsou všechny jedlé. Tato houba se výborně hodí do polévek nebo mletého masa s nádivkou k pečení. 

SMRŽ ZRNITÉ PODHOUBÍPěstování Smržů je do velké míry závislé na přírodě. Nejedná se ani tak o pěstování, ale o vytvoření vhodných podmínek k jejich růstu.
Místo v zahradě, kde hodláme pěstovat smrže musí být ve stínu,  nejlépe s písčitou nebo zemito-písčitou půdou. Tato místa by neměla mít příliš bohatou půdu. Ideální je místo, kde se dříve pálil zahradní odpad (suché větve stromů a pod.)

Zakoupené zrno s naočkovaným podhobím nutno skladovat do dne použití v chladu (v lednici) max. 1 měsíc.
 


Informujte mě, až bude k dispoziciPěstování a sadba hub a podhoubí hlívy ústříčné, žampiónů a dalších druhů v bytě, doma a v zahradě