Smrž zrnité podhoubí 1kg

220,00 Kč

Zrnité pohoubí pro amatérské pěstování SMRŽE.

Počet
Není skladem

Zrnité pohoubí pro amatérské pěstování SMRŽE.

SMRŽ

Nabízené podhoubí SMRŽE je naočkováno na zrní obilovin.

podhoubí
Místo pěstování: zahrada
Podloží: směs rašeliny, popel ze spáleného dřeva, pilin a sádry : Obsah:0,2-,5 m3 připravené podloží
Teplota vhodná pro pěstování : + 10 ° C - + 20 ° C
Pracnost: středně náročné
Vegetační období: venku od jara do podzimu
Podzemní voda: 1 kg.Podhoubí je ve speciálním obalu s mikrofilmem, což zabezpečuje jeho sterilitu a současně umožňuje výměnu vzduchu.

Každé balení obsahuje pokyny s uvedením postupu pro pěstování!!!

Jedná se o velmi žádanou jarní houbu, rostoucí od  druhé poloviny března do začátku května.SMRŽ
Klobouk má  3-7 cm vysoký a 3-6cm široký oválného tvaru,  uvnitř prázdný. Hlava je nepravidelně žebrovaná, žebra tvoří na povrchu světle hnědé misky. Dřeň je 3-9 cm dlouhý a 2-3,5 cm silný, uvnitř dutý, ve spodní části silnější. Je bílé nebo nažloutlé barvy.  Dužnina je tenká, křehká, bílá nebo žlutě okrová. Smrže není možno zaměnit s žádnou jedovatou houbou. Zaměnit se dá pouze s jinými druhy Smržů, ale ty jsou všechny jedlé. Tato houba se výborně hodí do polévek nebo mletého masa s nádivkou k pečení. 

SMRŽ ZRNITÉ PODHOUBÍPěstování Smržů je do velké míry závislé na přírodě. Nejedná se ani tak o pěstování, ale o vytvoření vhodných podmínek k jejich růstu.
Místo v zahradě, kde hodláme pěstovat smrže musí být ve stínu,  nejlépe s písčitou nebo zemito-písčitou půdou. Tato místa by neměla mít příliš bohatou půdu. Ideální je místo, kde se dříve pálil zahradní odpad (suché větve stromů a pod.)

Zakoupené zrno s naočkovaným podhobím nutno skladovat do dne použití v chladu (v lednici) max. 1 měsíc.
 


Informujte mě, až bude k dispoziciPěstování a sadba hub a podhoubí hlívy ústříčné, žampiónů a dalších druhů v bytě, doma a v zahradě