• Nové

Tekutá sadba - Hlíva růžová (Pleurotus djamor)

250,00 Kč

Nabízíme tekuté mycelium Hlíva růžová k aplikaci v 10 ml injekční stříkačce.

Počet

Hlíva růžová - TEKUTÉ MYCELIUM 10ml

Tekuté mycelium je jedním z nejlepších a nejrychlejších způsobů, jak naočkovat substráty pro pěstování hub a naočkovat zrno. Jedná se o směs sterilizované vody, sladových výtažků a živého mycelia.

Detailní informace: stříkačka: sterilní, zajištěná uzávěrem typu luer lock; sladový extrakt: organický med, kukuřičný sirup, kukuřičný cukr, světlý sladový extrakt nebo glukóza.

NEPOUŽÍVEJTE sacharózu (cukr pro domácnost); způsob skladování mycelia: v chladničce, při 1-3°C. VÝJIMKA Mycelium hlívy růžové odumírá při teplotě pod 5 °C.

Proč používat tekutou kulturu? Z několika důvodů: injekční stříkačkou lze živé mycelium snadno vstříknout (naočkovat) do vybraného substrátu, což snižuje riziko kontaminace, protože mycelium pochází ze sterilního prostředí inkubační doba je výrazně zkrácena kolonizace substrátu, zrn je rychlejší, lze jím naočkovat i agarové plotny Neomezený růst mycelia Jakmile je živé mycelium plně kolonizováno v živném roztoku, může být přeneseno do jiného média pro pěstování hub, jako je agar, zrna, nebo použito pro expanzi do větší kapalné houbové kultury.

Hlíva růžová (Pleurotus djamor) vděčí za svůj název svým intenzivně růžovým plodům. V přírodních podmínkách se vyskytuje v tropickém a subtropickém klimatu, protože má vysoké tepelné nároky a je citlivý na chlad.Hlíva růžová patří mezi houby s léčivými vlastnostmi. Jak to funguje? Mimo jiné podle literatury: • snižuje hladinu cukru v krvi a upravuje hladinu cholesterolu• posiluje stěny krevních cév• snižuje tlak v očních bulvách• obsahuje látky používané při léčbě rakoviny

Informujte mě, až bude k dispoziciPěstování a sadba hub a podhoubí hlívy ústříčné, žampiónů a dalších druhů v bytě, doma a v zahradě