Kategorie

Košík  

Žádné produkty

0,00 Kč Poštovné

0,00 Kč Celkem

Objednat

EkoHouby
SHII TAKE substrát 3,5kg Zobrazit v plné velikosti

SHII TAKE substrát 3,5kg

139,00 Kč

179 Produkty jsou na skladě

Domácí pestování hub

Shiitake - houževnatec jedly  baléní cca 3,5kg.

Spepecialně přípravené podloží prorostlé podhobím Shii-Take v baliku připraveném bez dalších úprav k zhajení amaterskeho pěstování.

shiitake

Misto pěstování: zastíněné misto v zahrádce, ve sklepě,
První úroda: za 1-2 týdny.
Předpokládané výnosy: cca 1-1,5 kg
Teplotní podmínky: +12ºC ~ + 21ºC
Pracnost: jednoduchá
Vaha balení: cca 3,5 kg.

Shii-take (houževnatec jedlý)

Ve starověké Číně byl nazýván "Elixír života" zajištující dobré zdraví a dlouhověkost. Byl pěstován nejprve na dvoře císaře, a způsob pěstování byl úplně tajný. V současné době patří mezi nejvíce pěstované druhy hub. Také je známý pod názvem "Houževnatec jedlý ."
Houby jsou čerstvé po dobu 5-7 dní, ale vhodné jsou zejména pro sušení. Vůně sušených, je silnější než čerstvých. Po vysušení si zachovává vlastnost snižovat hladinu cholesterolu v krvi. Kromě toho, posiluje imunitní systém.

shii-take

Nic nechutná lepe, než vlastní vypěstované houby !!!

Pěstování je možné po celý rok ve sklepě, v garáži, v bytě.

Zakoupený substrát by měl být skladován po dobu 3 dnů při pokojové teplotě kolem 14-18 stupňů Celsia, a následně odstraněna krycí fólie.

V místnosti, kde bude substát plodit je důležité udržovat vysokou vlhkost vzduchu (optimálně 90%). Teplotu nejlépe udržujte na úrovni :

- v noci 14 - 16 stupňů Celsia
- v den 17 - 19 stupňů Celsia

Pro správný vývoj zárodků plodnic potřebujeme světlo 8 hodin denně.

Plody musime sbírat každý den a vyřezáváme nejvíce zralé houby. Po ukončeni sklizně ,která trvá asi dva týdny, musí být blok vyčištěn od všech odumřelých částí a jiných nečistot.Vyčištěný blok ponořte do vody po dobu 24 hodin (způsobí to tzv šok, a naslednou vazbu). Po uložení na polici očekáváme další sklizeň, která se vyskytuje  asi po 10 dnech.
 
Tento produkční cyklus by se měl opakovat při dodržování pravidel 3-5 krát. 

darek

Nákup neodkládej !  Kup ještě dnes!!!!

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Napište svůj názor

SHII TAKE substrát 3,5kg

SHII TAKE substrát 3,5kg

Napište svůj názor

 • Ekologie

  Důležitou věcí na kterou se zaměřujeme je ekologie, proto se v našem širokém sortimentu nachází pouze přírodní a nemodifikované produkty. Jejich negativní vliv na prostředí je omezený. Hotové substráty jsou řádně očkovány a nepoužíváme žádné další detergenty a hnojiva pro zlepšení jejich kvality. Naše výrobky jsou stoprocentně ekologické. Navíc obal ve kterém se nachází je vhodný pro recyklaci. Také substrát po spotřebě může být znovu použit a posloužit jako přírodní hnojivo pro domácí rostliny.
  Jsme si vědomi množství zpracovávaných věcí, které se dostávají do našich domácích menu. PLANTO nabízí vynikající alternativu. S minimálním úsilím můžete získat čerstvé, zdravé a co je důležité - pěstované v domácích podmínkách houby, které svou unikátní chutí a lákavým aroma svedou každého labužníka. Nepochybně velkou předností bude i vědomí, že vzrostly v souladu s ekologickými standardy.

 • Zdraví

  zdrowie

  Můžeme říci, že houby jsou zdravé ! A vůbec to nepřeháníme. Neuvědomujeme si kolik maji houby živin nezbytných pro správné fungování organismu. Mají mnohem více výhod než jedinečnou chuť a aroma. Jsou cenným zdrojem vitamínů a minerálních látek.
  Najdeme v nich vitamín A v podobě karotenu, významné množství cenných vitamínů skupiny B, stejně jako vitamin D, který neposkytuje žádné ovoce ani zelenina. Houby obsahují riboflavin, niacin a selen. Ten poslední je antioxidant, který spolu s vitamínem E chrání buňky před škodlivým působením volných radikálu.
  To ještě není konec. Stále více populární Hlíva ústřičná obsahuje kyselinu listovou alistovy BD-glukan, který má protinádorové účinky. V lidové medicíně byla považována jako specifický prostředek k prodloužení života, který posiluje stěny cév a snižuje únavu svalů, šlach a kloubů. Také žampiony obsahují látky, které brání vývoji rakoviny. Ukázalo se například, že extrakt z žampionu je účinný v boji proti rakovině prsu. Zpomaluje aktivitu enzymu aromatázy, který přeměňuje androgeny v estrogen, jejichž vysoký obsah je faktorem, který zvyšuje riziko rakoviny prsou.

 • Vzdělání

  edukacja

  Proto také nabízíme hotové substráty a podhoubí na dřevěných kolíčkách jako materiál pro školní experimenty. Díky nim se studenti v specifických podmínkách mohou podívat na pěstování hub. A co víc, s minimálním úsilím, sledovat krok za krokem jejich vývoj. Stanou se z nich mini pěstitelé, zodpovědní za pozitivní výsledky experimentu.
  Vzhledem k tomu, že nabízíme pouze přírodní produkty, můžeme podpořit u mladých lidí proekologické chování, aby si uvědomili jak důležité je pro vývoj organizmu nemodifikované jídlo.Nabízíme perfektní kombinaci učení a zábavy.
  Zkušenost dělá mistra