ŠUPINOVKA NAMEKO substrát  3kg
  • ŠUPINOVKA NAMEKO substrát  3kg
  • ŠUPINOVKA
  • ŠUPINOVKA

ŠUPINOVKA NAMEKO substrát 3kg

210,00 Kč
Počet
Není skladem

Šupinovka nameko ( Pholiata nameko) baléní cca 3 kg.
Spepecialně přípravené podloží prorostlé podhobím Šupinovka nameko v baliku připraveném bez dalších úprav k zhajení amaterskeho pěstování.

nameko

Misto pěstování: ve sklepě, v garáži, v bytě,
První úroda: za 1-4 týdny.
Předpokládané výnosy: 20 %-30 % objemu substrátu.
Teplotní podmínky: +13ºC ~ + 20ºC
Pracnost: jednoduchá
Vaha balení: cca 3 kg.


V každém balení naleznete instrukce k pěstování.

 Šupinovka nameko ( Pholiata nameko)

Je nejvíce populární houba v Japonsku, ale také se pěstuje v Číně a Koreji. Nachází se na dřevě odumřelých dubů a buků.
Roste v trsech. Klobouk o průměru 4-8 cm, je mírně vypoukly nebo plochý a ma zlato hnědou barvu. Povrch kolobouku je lesklý a lepkavý, stejně jako u klouzků. Třen houby je plný, vláknitý a pokrytý šupinami o délce která ne překračuje 8 cm.


nameko ekohouby

ŠUPINOVKA v zemích dalekého východu je považována za léčivou houbu.
- posiluje organismus
- dodává energii a má povzbuzující účinky
- osvěžuje
- aktivizuje myšlenkové procesy
- má protirakovinné účinky


Stručný návod k pěstování Nameko na připraveném substrátu

Úpravu začneme odstraněním horní části plastové folie v němž je substrát umístěn tak,aby jeho okraje byly umístěny 2 cm nad substrátem. K dosažení vysoké vlhkosti musíte substrát v navlhčit např. rozprašovačem na květiny.
Nedoporučujeme vyndávat substrát z fólie kvůli riziku vysoušení. V případě, že odstraníte celou fólii musíte substrát umístit například do akvária, terrária nebo miniskleníku, kde jste schopni zajistit vysokou vlhkost vzduchu a větrání.
V další fázi “Tvorbě plodnic” je nutné zajistit čerstvý vzduch vysokou vlhkost a přístup k světlu minimálně 400 Luxů, 8 až 10 hod. denně. Nevystavujte substrát přímému slunečnímu světlu. Optimální teplota pro tvorbu plodnic je 15 až 20°C.
V případě, že se během prorůstání plodnice tlačí do stran nařizněte v tomto místě fólii, aby mohly plodnice volně prorůstat. 
První houby by se měly objevit po 7 až 10 dnech od zahájení pěstování. Houby jsou připravené na sklizeň jakmile si jejich klobouky začnou lehce narovnávat. Sběr provádíme buďto jemným vytočením houby ze substrátu nebo uříznutím hned u stěny bloku. Odříznutí samotných kloboučků a ponechání nožek způsobi jen hnilobu a infekci která zapříčiní zánik plodnic a tudíž i celého substrátu.
Po dokončení první vlny blog substrátu očistěte od zbytku odumřelých hub a ponechte v takzvané “klidové fázi” trvající 14 až 30 dní v teplem místě asi při 20°C. Nejlépe zakrýt fóliovým pytlem, ale neuzavírat aby mohl substrát dýchat. Fólie bude chránit substrát před vysycháním a zmírní uvolňování CO2 nezbytné v této fázi růstu. Čím delší je klidová fáze tím větší by měl být další sběr.

V případě že na substrátu objevíme nějakou plíseň musíme ji okamžitě odstranit například vyříznout nožem.
Po klidové fázi by měl byt substrát opět aktivován (stimulován k růstu).
Aktivaci provedeme tak že odstraníme plastový sáček kterým jsme substrát přikryli (zadržoval přebytečný oxid uhličitý) a opět ho uložíte do chladnějšího místa 13 až 18°C. Dále pak postupujeme jako při prvním sběru. Blok lze také aktivovat vložením do ledničky na jeden až dva dny.
V případě se vám substrát jeví jako lehký můžeme ho na pár hodin ponořit do studené vody, aby se “napil”.
Po druhé vlně opět substrát potřebuje “fázi klidu” po které jej opět aktivujeme na třetí vlnu.
Toto lze opakovat vícekrát avšak s každou další vlnou bude sběr menší.
ekohouby
Nic nechutná lepe, než vlastní vypěstované houby !!!
 
darek
Nákup neodkládej !  Kup ještě dnes!!!!

Informujte mě, až bude k dispoziciPěstování a sadba hub a podhoubí hlívy ústříčné, žampiónů a dalších druhů v bytě, doma a v zahradě