Hnojník obecný zrnité podhoubí 1KG

169,00 CZK

Podhoubí Polničky topolové je naočkováno na dřevěné kolky v balení po 20ks.

Množstvo
Vypredané

No carriers available for this product.

Hnojník obecný ( Corpinus comatus )

Hnojník obecný

Hnojník obecný - zrnité podhoubí 1kg

Domácí pěstování hub

Houbu distribujeme v zrnitém složení ( 1kg zrn naočkovaných houbou )

1 kg naočkovaných zrn vystačí na 100 - 200 kg podloží.

Zakoupené koly s naočkovaným podhobím nutno skladovat do dne použití v chladu (v lednici nebo ve sklepě) max. 3 měsíce.Ideální k amatérskému pěstování v interiéru nebo otevřeném terénu.

V každém balení najdete manuál, který obsahuje nejdůležitější informace týkajících se pěstování.
Corpinus comatus
Hnojník obecný - houba ceněna pro svou vysokou nutriční hodnotu, obsah vitamínů a organických sloučenin.

Vyskytuje se v malých skupinkách od jara do podzimu na zahradách a parcích, na trávnících a loukách. Malé plodnice jsou bílé, s charakteristickým válcovitým nebo podlouhlým vejcovitým kloboukem, který těsně přiléhá k noze. Klobouky stárnoucích plodnic začínají odspodu čerpat a roztékat se. Lupeny jsou prvně bílé, později přecházejí do růžového zbarvení následně pak zčernají a roztečou se. Hnojnika si nespletete s jiným druhem houby. Bílý klobouk, který muže být u vrchu hnědý zakrytý vyčnivajícími vlněnými výstupky. Výška klobouku je obvykle 6-14 Cm. Noha je bílá, hladká, dlouhá o průměru 1-1,5 Cm.houba je velmi chutná. Ke konzumaci je vhodný mladý hřib, bílý, bez narůžovění na spodní straně klobouku.
Vzhledem k jeho charakteristického vzhledu a chuti se v Německu nazývá “Chřest” a je hodně vyhledáván.
Hnojník obecný
Pěstování hnojníku je shodné jako pěstování žampionů, v prostranství nebo v místnosti s použitím pytlů, krabic, dokonce i velkých květináčů. Tato houba je mnohem tolerantnější k chybám při přípravě substrátu než žampiony, protože je odolná vůči přítomnosti amoniaku.

Pokud podhoubí ( mycelium ) Hnojnika vysadíme na okraji hromady kompostu můžeme se dočkat vyrůstající kolonie hub v okolí.


Notify me when available