Žampion bilý hotový substrát 5L

170,00 Kč
Počet
Není skladem

Domácí pěstování hub.
Žampion bilý (Agaricus Bisporus) baléní cca 5L exoticgrow 
Souprava pro domácí pěstování žampionů bílého. Velmi snadné pěstování potřebujete pouze vodu a rozprašovač na zajištění vlhkosti díky čemuž je možné pěstovat prakticky kdekoli. Kuchyni, garáži ve sklepě apod. 
 

Misto pěstování: zastíněné misto, ve sklepě (v zahrádce)
První úroda: cca po 20 dnech
Teplotní podmínky: +12ºC ~ + 21ºC
Pracnost: jednoduchá
Váha baleni: cca 5L
Návod na pěstování bílých a hnědých žampiónů.
Čerstvé suroviny to je podstata dobře kuchyně a tak nás napadlo ze by mohl mít každý doma čerstvé a chutné houby a tak jsme pro vás vytvořili tento produkt pro pěstování v domácím prostředí. Nyní si budete moci pochutnat na čerstvých houbách kdykoli budete mít chuť. Nebudete již muset hledat houby v lese nebo kupovat někde v obchodě. Díky našim sadbám si je sami můžete doma vypěstovat.
Návod na pěstování bílých a hnědých žampiónů.
 exoticgrow.eu Sada obsahuje substrát s podhoubím (mycelium) a krycí rašelinu zabalenou v samostatném sáčku. Na celý povrch kompostu s podhoubím rovnoměrně rozsypte rašelinu (nepřitlačovat, jen volně rozsypat). Tloušťka nanesené vrstvy by měla činit cca 3 cm (zbytek rašeliny lze využít při další sklizni žampiónů). Krycí vrstva rašeliny by měla být vždy vlhká a proto ji musíte hodně zvlhčovat, například rozprašovačem na zalévání rostlin.  NEZALÉVEJTE, POKUD JE KRYCÍ VRSTVA VLHKÁ. Takto připravenou sadbu zakryjeme pokličkou nebo kusem folie a necháme v klidu na 8-10 dni při teplotě 20ºC – 25ºC. Po uplynutí této doby se na povrchu objeví bílý povlak - je to mycelium, které je třeba potrhat (prohrabat), např. pomocí malých zahradnických hrabiček nebo vidličky, a rovnoměrně rozvést na povrchu rašeliny.  V tomto okamžiku přeneste celou kulturu na chladnější stanoviště, kde bude teplota mezi 14 ºC - 18 ºC. Následně odstraníme pokličku  (nebo fólii). Nachází-li se podhoubí ve příliš teplé místnosti, může to mít za následek menší úrodu a mohou se vyskytnout choroby žampionů. 
Upozornění: Vlhkost rašeliny kontrolujte každý den, a v případě potřeby opatrně navlhčete. Bude-li krycí rašelina moc vlhká, houby nubudou mít dostatek kyslíku, bude-li moc suchá, malé houby zemřou v povrchové vrstvě rašeliny.
První houby se objeví asi za 20 dnů. Opatrně je vytáčejte tak, aby se nepoškodily ostatní, menší houby. Po sklizni důkladně odstraňte zbytky hub z povrchu substrátu, protože tyto okamžitě přitahují škůdce krmící se myceliem.
Ze zakoupeného substrátu lze sklízet žampióny asi 3 až 5 krát. Po každé sklizni následuje pauza cca 7-14 dní. Nezapomeňte na nepřetržité udržování správné vlhkosti povrchové vrstvy rašeliny.  Celková hmotnost úrody může dosáhnou zhruba 30-40 % hmotnosti substrátu. 
Hodně štěstí a dobrou chuť.

První houby se objeví asi za 20 dnů. Opatrně je vytáčejte tak, aby se nepoškodily ostatní, menší houby. Po sklizni důkladně odstraňte zbytky hub z povrchu substrátu, protože tyto okamžitě přitahují škůdce krmící se myceliem.
Ze zakoupeného substrátu lze sklízet žampióny asi 3 až 5 krát. Po každé sklizni následuje pauza cca 7-14 dní. Nezapomeňte na nepřetržité udržování správné vlhkosti povrchové vrstvy rašeliny.  Celková hmotnost úrody může dosáhnou zhruba 30-40 % hmotnosti substrátu. 
Hodně štěstí a dobrou chuť.
 
 
 
 
Nic nechutná lepe, než vlastní vypěstované houby !!!
 Pěstování je možné po celý rok ve sklepě, v garáži, v bytě, na zahrádce.
darek
Nákup neodkládej !  Kup ještě dnes!!!!

Informujte mě, až bude k dispoziciPěstování a sadba hub a podhoubí hlívy ústříčné, žampiónů a dalších druhů v bytě, doma a v zahradě