Bedla vysoká substrát

180,00 Kč
Počet
Není skladem

Bedla vysoká ( Macrolepiota procera )
podhobím Bedly

Speciálně přípravené podloží prorostlé podhobím Bedly v balíku připraveném, bez dalších úprav k zahájení amatérského pěstování.

Macrolepiota procera

Místo pěstování: zastíněné místo v zahrádce.
První úroda: za 2-4 měsíce 
Pracnost: jednoduchá
Váha balení: cca 3 kg
Bedla vysoká Macrolepiota procera
Klobouk je široký 90-320mm, v mládí palicovitě uzavřený, protáhle vejčitý, později kuželovitě sklenutý až deštníkovitě rozložený s nízkým, zaobleným tmavším hrbolkem uprostřed. Mladé plodničky mají klobouk celý nahnědlý, růstem jeho pokožka puká a v soustředných kruzích se vytvářejí nepravidelně rozložené, odstálé, plstnaté, velké, hnědé šupiny. Pod nimi je pleťově světle hnědá plstnatá pokožka, která je na okraji klobouku světlejší. Třen je vysoký 180—400mm, přímý, dutý, dole cibulovitě ztluštělý, v mládí celý hnědavý, později rozpukaný. V horní třetině má bělavý, kožovitý, posuvný prsten s dvojitým ostřím.


Bedla vysoká Macrolepiota procera

Využití: je to jedlá, velmi dobrá houba a dnes ji houbaři běžně sbírají k jídlu. Výtečné jsou její klobouky obalované a smažené na oleji nebo ještě uzavřené plněné masem a zapékané. Je vhodná do houbových smaženic.
Nejlepším místem pro pěstování je trávník ve stínu a v blízkosti stromů, protože Bedla obvykle roste v trávě na okraji lesů. 

Návod k pěstování  (substrát Bedla vysoká)
Bedla vysokáMěli byste vykopat malý důlek, ale tak velký aby se do něho celý substrát s podhoubím vešel. Pak stáhněte foliový obal a obsah balení vysypejte do předem vykopané jamky. Všechno přisypeme asi 5cm vrstvou zeminy (tato odrůda preferuje půdu bohatou na vápník a křemičitany). Místo výkopu můžete také posypat malou vrstvou dusíkatého vápna nebo křídou.
Takto připravené stanoviště již nevyžaduje další péči, ale doporučujeme jej občas zalévat malým množstvím vody, zejména v případě, kdy po dobu 7-8 dnu nepršelo.
Pěstovat můžete začít od března do pozdního podzimu. Nicméně houby rostou od července do října a to znamená, že první houby se můžou objevit až v příštím roce.


Informujte mě, až bude k dispoziciPěstování a sadba hub a podhoubí hlívy ústříčné, žampiónů a dalších druhů v bytě, doma a v zahradě