• Nové

Čistá kultura OUTKOVSKA PESTRÁ (Trametes versicolor)

610,00 Kč
Čistá kultura Outkovka pestrá mycelium na agarovém médiu.
Počet

Čistá kultura Outkovska pestrá mycelium na agarovém médiu. Je vhodná pro roubování obilí za účelem získání tzv granulované mycelium nebo pro další klonování na agaru.


Pr
ůměr Petriho misky - 90 mm výška - 15 mm Mycelium lze skladovat maximálně 3-6 měsíců při teplotě 1-5°C.


Outkovka pestrá se používá v čínské medicíně již po staletí, je ceněna po celém světě pro obsah pro nás prospěšných léčivých sloučenin. Rozsah jejho vlivu je impozantní. Houba je především silným stimulátorem imunitního systému, je ceněna pro své působení podporující protirakovinné terapie, účinně zvyšuje energii a vytrvalost. Podporuje léčbu boreliózy, podporuje činnost oběhového systému, tlumí zánětlivé procesy nebo působí antioxidačně.

Outkovska pestrá (Trametes versicolor) má plodnice 3 až 8 cm široké a 2 až 5 mm silné. Mladé plodnice mohou mít světle hnědou barvu a starší mohou být hnědé, přes béžové nebo černé s modrým nádechem. Okraje plodnic jsou mírně zvlněné, tenké a ostré. Dužnina houby je bílá, elastická. Dá se použít například ve formě čajového nálevu, tinktury, nápoje a dokonce i umístěním do nálevu k vytvoření ochuceného octa.
Informujte mě, až bude k dispoziciPěstování a sadba hub a podhoubí hlívy ústříčné, žampiónů a dalších druhů v bytě, doma a v zahradě