• Nové

Podhoubí na zahradu - BEDLA VYSOKÁ (Marcrolepiota procera)

135,00 Kč

Živé mycelium Bedla vysoká určené k pěstování na zahradě.

Počet

Bedla vysoká (Marcrolepiota procera) je mimořádně ceněnou a hodnotnou variantou bedly. U nás zlidověly  názvy paraple či paraplíčko. Roste hojně v listnatých i jehličnatých lesích. Jejím přírodním prostředím jsou lesy, louky, mýtiny, kde se objevuje v období od července do září. Čím se vyznačuje? Mladé plody mají vejčité nahnědlé klobouky. U starších plodnic jsou ploché a na samém vrcholu mají charakteristický hrbolek . Povrch klobouku je suchý, popraskaný, pokrytý odstávajícími šupinami, s výjimkou hrbolku, který je hladký a tmavě hnědý. Žebrování je husté, bílé, krémové a u starších plodů mohou mít rezavě hnědou barvu. Noha je dlouhá a štíhlá. Má světle hnědou barvu. Prsten na noze je volný, což znamená, že jej lze posouvat. V kuchyni je ideální pro smažení a sušení. 

Založení sadby Bedly vysoké lze od března do pozdního podzimu.  

Bedla vysoká není plně „domácí“ houba. Stojí za to ji pěstovat, i když úspěch v pěstování není stoprocentní, vše závisí na co nejlepším zajištění podmínek prostředí, ve kterém se přirozeně vyskytuje. Měli byste si vybrat stinné místo, bohaté na humus, vápník, křemičitany. 

 


Informujte mě, až bude k dispoziciPěstování a sadba hub a podhoubí hlívy ústříčné, žampiónů a dalších druhů v bytě, doma a v zahradě