Naše hobby se vyvíjí od roku 2001. Všechno začalo od tradičního pěstování Hlívy ústřičné. 

planto

Měnící se situacie na trhu a stále rostoucí móda pro ekologické potraviny se stala impulsem pro změnu tradice v modernu. 
Rozhodli jsme se sledovat nový trend, a efektem  jsou naše jedinečné produkty.
Tímto způsobem vzniklo PLANTO - společnost zabývající se výrobou substrátů pro amatérské pěstování hub v domácnosti a zahradě. Díky hotovým substrátům můžeme začít rychlým a snadným zasobem s pěstováním hub doma.

Zatím co časově náročné období správné přípravy substrátu a očkování je už za Vámi, už brzy se můžete  těšit na výsledky svého amatérského pěstování.

 Nejen čas je výhodou domácícho  pěstování. Bezpochyby plody jsou velmi ekologické a zdravé. Nepoužívame žádné škodlivé chemické látky, které se používají v pěstování se zaměřením na sériovou výrobu. Houby jsou plně  přírodní a obsahují ,vitamíny a minerály důležité pro rozvoj veškerých lidských organizmů. Obsahují bohaté látky, které nesmí chybět v každodenní stravě. Je třeba se zmínit o tom, že pomocí hub poskytujem organizmu velkou dávku potřebných složek. Mluvíme o minerální soli, fosforu, enzymech, vápníku a železu, stejně jako vitamíny, včetně těch, ze skupiny B, které příznivě ovlivňují náš metabolismus.

halaNabídka firmy PLANTO reaguje na potřeby zákazníků, kteří se pečlivě starají nejen o své zdraví a kondici, ale i svých blízkých.

Je to také zážitek pro ty, kteří rádi sledují něco nobvyklého. V pohodlí svého domova se můžete zblízka podívat na  proces růstu hub a mít satisfakci, když máte přirozeně pěstované produkty na kuchyňském stole.

Každý z nás se snaží zajistit sobě a svým nejbližším jen to nejlepší. Tuto situaci můžete sledovat v různých oblastech života, totéž může být i ve Vaší kuchyni. Stačí využít to to, co nám dává příroda a firma PLANTO.

Zkrátka, charakteristika naší nabídky je obsažena ve třech slovech – PŘIROZENĚ, EKOLOGICKY A ZDRAVĚPěstování a sadba hub a podhoubí hlívy ústříčné, žampiónů a dalších druhů v bytě, doma a v zahradě