Kategorie

Košík  

Žádné produkty

0,00 Kč Poštovné

0,00 Kč Celkem

Objednat

EkoHouby
REISHI- Lesklokorka leská substrát 3kg Zobrazit v plné velikosti

REISHI- Lesklokorka leská substrát 3kg

169,00 Kč


Informujte mě, až bude k dispozici

Tento produkt již není na skladě

Domácí pestování hub

REISHI - Lesklokorka leská (ganoderma lucidum) baléní cca 3 kg.

Spepecialně přípravené podloží prorostlé podhobím Reishi v baliku připraveném bez dalších úprav k zhajení amaterskeho pěstování.

Lesklokorka leskáMisto pěstování: ve sklepě, v garáži, v bytě,
První úroda: za 1-4 týdny.
Předpokládané výnosy: 20 %-30 % objemu substrátu.
Teplotní podmínky: +18ºC ~ + 30ºC
Pracnost: jednoduchá
Vaha balení: cca 3 kg.

Lesklokorka lesklá reishi ( Ganoderma lucidum )
Patří mezi poklady čínské medicíny a je nejznámější léčivou houbou na světě . V lékařských publikacích se umístila na prvním místě mezi 120 rostlinami, které jsou důležité pro lidský organizmus. Možnosti jejího využití v prevenci chorob jsou velmi široké . V asijských zemích je tento druh považován za symbol zdraví a dlouhověkosti, ale i jako talisman pro ochranu lidí a domů od zla . V Japonsku se tato houba používá už tisíce let k léčbě různých chronických onemocnění . Všichni ji říkají houba nesmrtelnosti.Vzhledem k jejímu vzácnému výskytu v přirozeném stavu ji nazýváme "houba spektrum"
Plodnice reishi jsou jednoleté nebo víceleté . Průměr klobouku se pohybuje v rozmezí 30 - 250mm. Klobouk je plochý , téměř kruhový nebo ledvinovitého tvaru , lesklý , Zbarvení v mládí špinavě žlutavé, později červenohnědé, kaštanově hnědé až purpurově černé. Okraj je víceméně ostrý a relativně měkký, lemovaný bělavě, žlutavě až hnědočerveně. Třen je lesklý nepravidelně zvlněný o rozměru 50 - 120x10 - 20 mm stejné barvy jako plodnice nebo tmavší.
Dužina je houbovitě korkovitá, na lomu plsťovitá, zpočátku jako dřevo žlutohnědá, pak plavohnědá, někdy až skoro bělavá, pásovaná, lesklou kůru na povrchu plodnic tvoří kyjovitě rozšířené konce houbových vláken, které vylučují pryskyřičnou látku. Ve světě existuje šest druhů lesklokorky lesklé , které se liší barvou plodnic - od žluté přez červenou, purpurovou až skoro černou . Při pěstování vzhledem k podmínkám, při tvorbě plodnic , mohou mít oválný, polokruhovitý, nebo rozvětvený tvar.reishi

Léčivé vlastnosti (Gonoderma lacidum ) :
- Používá se při léčbě rakoviny prsu, mozku, plic, dělohy, prostaty, krku, žaludku, ledvin, jater, slinivky břišní, tlustého střeva a jícnu
- Pomáhá při léčbě kardiovaskulárních onemocnění
- Pomáhá snižovat vysoký krevní tlak a snižuje hladinu cholesterolu v krvi
- Je účinná při léčbě chronické bronchitidy, bronchiální astmy a dalších alergických onemocnění
- Zpomaluje proces stárnutí organizmu
- Také se používá při léčbě meningitidy
- Výtažky z Lesklokorky lesklé pomáhají zvyšovat obranyschopnost organizmu, mají antibakteriální a protizánětlivý účinek a působí detoxikačně.


ekohouby

Nic nechutná lepe, než vlastní vypěstované houby !!!
 

darek

Nákup neodkládej !  Kup ještě dnes!!!!

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Napište svůj názor

REISHI- Lesklokorka leská substrát 3kg

REISHI- Lesklokorka leská substrát 3kg

Napište svůj názor

 • Ekologie

  Důležitou věcí na kterou se zaměřujeme je ekologie, proto se v našem širokém sortimentu nachází pouze přírodní a nemodifikované produkty. Jejich negativní vliv na prostředí je omezený. Hotové substráty jsou řádně očkovány a nepoužíváme žádné další detergenty a hnojiva pro zlepšení jejich kvality. Naše výrobky jsou stoprocentně ekologické. Navíc obal ve kterém se nachází je vhodný pro recyklaci. Také substrát po spotřebě může být znovu použit a posloužit jako přírodní hnojivo pro domácí rostliny.
  Jsme si vědomi množství zpracovávaných věcí, které se dostávají do našich domácích menu. PLANTO nabízí vynikající alternativu. S minimálním úsilím můžete získat čerstvé, zdravé a co je důležité - pěstované v domácích podmínkách houby, které svou unikátní chutí a lákavým aroma svedou každého labužníka. Nepochybně velkou předností bude i vědomí, že vzrostly v souladu s ekologickými standardy.

 • Zdraví

  zdrowie

  Můžeme říci, že houby jsou zdravé ! A vůbec to nepřeháníme. Neuvědomujeme si kolik maji houby živin nezbytných pro správné fungování organismu. Mají mnohem více výhod než jedinečnou chuť a aroma. Jsou cenným zdrojem vitamínů a minerálních látek.
  Najdeme v nich vitamín A v podobě karotenu, významné množství cenných vitamínů skupiny B, stejně jako vitamin D, který neposkytuje žádné ovoce ani zelenina. Houby obsahují riboflavin, niacin a selen. Ten poslední je antioxidant, který spolu s vitamínem E chrání buňky před škodlivým působením volných radikálu.
  To ještě není konec. Stále více populární Hlíva ústřičná obsahuje kyselinu listovou alistovy BD-glukan, který má protinádorové účinky. V lidové medicíně byla považována jako specifický prostředek k prodloužení života, který posiluje stěny cév a snižuje únavu svalů, šlach a kloubů. Také žampiony obsahují látky, které brání vývoji rakoviny. Ukázalo se například, že extrakt z žampionu je účinný v boji proti rakovině prsu. Zpomaluje aktivitu enzymu aromatázy, který přeměňuje androgeny v estrogen, jejichž vysoký obsah je faktorem, který zvyšuje riziko rakoviny prsou.

 • Vzdělání

  edukacja

  Proto také nabízíme hotové substráty a podhoubí na dřevěných kolíčkách jako materiál pro školní experimenty. Díky nim se studenti v specifických podmínkách mohou podívat na pěstování hub. A co víc, s minimálním úsilím, sledovat krok za krokem jejich vývoj. Stanou se z nich mini pěstitelé, zodpovědní za pozitivní výsledky experimentu.
  Vzhledem k tomu, že nabízíme pouze přírodní produkty, můžeme podpořit u mladých lidí proekologické chování, aby si uvědomili jak důležité je pro vývoj organizmu nemodifikované jídlo.Nabízíme perfektní kombinaci učení a zábavy.
  Zkušenost dělá mistra