Kategorie

Košík  

Žádné produkty

0,00 Kč Poštovné

0,00 Kč Celkem

Objednat

EkoHouby
Hlíva ústřičná substrát 15 kg Zobrazit v plné velikosti

Hlíva ústřičná substrát 15 kg

146,00 Kč

6910 Produkty jsou na skladě

Domácí pěstování hub

Hlíva ústřičná (Pleurotus ostreatus)
MAXI baléní cca 15kg.

Specjalně přípravené podloží prorostlé podhobím Hlivy ústřičné v baliku připraveném bez dalších úprav k zhajení amaterskeho pěstování.

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná je skutečně dřevokazná houba. Jako nezelený organizmus, což jsme i my lidé, přijímá ze zelených organizmů, tedy stromů, spoustu látek, které jsou pro její život potřebné a kterými nepohrdneme ani my, lidé. Navíc hlíva obsahuje látky v takovém množství a poměru, který lidskému organizmu maximálně vyhovuje.
Hlíva si bere živiny ze stromů a člověk si je může vzít z hlívy. Její příznivé účinky spočívaji hlavné v látkách, které mají schopnost aktivovat buńky zajištující přirozenou imunitu organizmu. Kromě toho hlíva obsáhuje celou řadu vitaminů B, D. C, K, proteinů, sterolů, některé mastné kyseliny a stopové prvky chromu, mědi, železa, jódu, sodíku, selenu a zinku. Kromě těchto cenných látek obsahuje hlíva také vlákninu, díky které se z těla uvolńují usazené škodliviny.

Lékařské výzkumy v různých zemích a kulturách mají jedno společné: potvrzují, že hlíva ústřičná se řadí mezi nesmírně vzácné houby. Tato dřevokazná houba byla donedávna považována jen za jakousi lhůdku, ale lékařské výzkumy ukázaly, že v ní je ještě něco mnohem vzácnějšího: je nesmírně zdravá.
Její příznivé účinky znali již před staletími Číńané. U nás se začala hlíva konzumovat koncem minulého století.

Hlíva ústřična pomáhá:
 - zvyšovat obranyschopnost organizmu
 - snižovat hladinu cukru a tuku v krvi
 - zmírńovat  strnulost šlach a končetin
 - ústupu akné a bradavic
 - celkové detixikaci organizmu a regulaci peristaltiky střev
 - příznivě ovlivńovat krevní tlak
 - alergikům, při stresu a zátěži organizmu
 - zlepšit funkci cévního systému
 - zmírńovat únavu 

Hlíva

Misto pěstování: zastíněné misto v zahrádce (ve sklepě)
První úroda: za 2 týdny.
Předpokládané výnosy: cca 4-7 kg
Teplotní podmínky: +6ºC ~ + 19ºC
Pracnost: jednoduchá
Vaha balení: cca 15 kg.Nic nechutná lepe, než vlastní vypěstované houby !!!
Pleurotus ostreatus

hliva

Pěstování je možné po celý rok ve sklepě, v garáži, v bytě, na zahrádce.

Pěstování v uzavřených prostorech

Hlíva ústřičná se může pěstovat v uzavřených prostorech po celý rok. Ideálně se k tomu hodí  sklepy, altány a garáže. Bloky substrátu  firmy PLANTO prorostlé podhoubím, pestujeme v místě, kde teplota nepřesahuje 22 ° C, nicméně, nejvhodnější teplota je mezi 10 ° C a 16 ° C. Hlíva ústřičná bez ohledu na odrůdu je houba, která roste i při nízkých teplotách. Vysoká teplota je příčinou toho, že počet trsů je menší a klobouky mají nižší kvalitu,  (jsou lehčí a papirové).

Jedním z velmi důležitých prvků na který klademe důraz je to, že v místnosti ve které plánujeme pěstování musíme zajistit přístup k dennímu světlu nebo dosvítit umělým světlem (nelépe žárovka fluorescenční barvy podobná dennímu světlu).

 Začáteční fáze pěstování, kdy nastupuje růst podhoubí, může probíhat v naprosté tmě, ale jakmile najdeme v otvorech první plodnice hub ( z bílého porostu se začnou objevovat černé kloboučky velikosti špičky od zápalky) od této chvíle musíme zpřístupnit denní světlo cca. 8 hodin denně. Po tuto dobu bychom měli prostor větrat, abychom odstranili přebytečný oxid uhličitý v místnosti.
Ve fázi vyrůstání plodnic (hub) a jejich růstu je třeba udržovat vysokou vlhkost cca. 85%. Pokud je vzduch příliš suchý doporučujeme umístit blok nad nádobu s vodou tak aby se  nedotýkal hladiny. Houby můžeme mlžit rozprašovačem pouze tehdy, když dosáhly velikost  alespoň 2 cm. Nesmíme zapomínat ,že houby nemohou být mokré, proto když zaléváme blok musíme zvýšit větrání, aby se voda mohla vypařit do 2 hodin.

Pěstování na čerstvém vzduchu
Pěstovat můžete od března do října včetně. Mráz ani sníh neohrozí řádně zavedené pěstování. Nízká teplota zpomaluje proces rozvíjení podhoubí. Při pěstování ve volném prostoru , umístíme bloky substrátu firmy PLANTO prrostlé podhoubím na stinném místě chráněném před větrem a přímým sluncem.  Nenechte blok na dosah přímého slunečního záření.

Brzy na jaře a pozdě na podzim - velmi dobrým místem je skleník, pařeniště nebo foliový tunel, ale musíme je zatemnit.

Další řešení, které doporučujeme je vykopat díru 60 cm x 120 cm a 40-50 cm hlubokou. Z  vykopané zeminy na třech stranách vytvořte násep, zanechejte přístup světla ze severu. Shora zastíníte důlek např. fólií a polistyrenem.
Při teplotě 10-22° C se asi po dvou týdnech , objeví první houby. V průběhu 3 až 4měsíců se houby objevují pravidelně v menších nebo větších intervalech t.zv. vlnách.

Sklizen
Za optimálních podmínek, se sklízí s přestávkami 2-3 týdnů. Houby sbírejte tehdy pokud se okraje těch největších klobouků začínají narovnávat. Sbírejte celý trs. Vyřezávání několika płodnic  a zanechání ostatnich může být příčinou jejich zániku. Nejúrodnější jsou první 3 vlny (2-3 měsíce pěstování). Pokud zjistíte, že blok je po druhémvlně  příliš lehký a suchý, můžete jei ponořit do studené vody po dobu 2-3hod a pak postavit na své misto.

Po každé sklizni , udržujte vysokou vlhkost, protože z vysušeného substrátu nebude další úroda, nebo bude slabší ( můžete zalévat vodou místa kolem bloku) Vezměte  také na vědomí, že je třeba vyčistit otvory od pozůstalých kořenů hub (tam kde zůstal kořen, musíme ho opatrně vydlabat) aby se vzduch dostával  do slámy v otvorech.

Sláma po pěstování hlívy ústřičné je vynikající organické hnojivo, které můžeme použít na zahradě.
dárek

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Napište svůj názor

Hlíva ústřičná substrát 15 kg

Hlíva ústřičná substrát 15 kg

Napište svůj názor

 • Ekologie

  Důležitou věcí na kterou se zaměřujeme je ekologie, proto se v našem širokém sortimentu nachází pouze přírodní a nemodifikované produkty. Jejich negativní vliv na prostředí je omezený. Hotové substráty jsou řádně očkovány a nepoužíváme žádné další detergenty a hnojiva pro zlepšení jejich kvality. Naše výrobky jsou stoprocentně ekologické. Navíc obal ve kterém se nachází je vhodný pro recyklaci. Také substrát po spotřebě může být znovu použit a posloužit jako přírodní hnojivo pro domácí rostliny.
  Jsme si vědomi množství zpracovávaných věcí, které se dostávají do našich domácích menu. PLANTO nabízí vynikající alternativu. S minimálním úsilím můžete získat čerstvé, zdravé a co je důležité - pěstované v domácích podmínkách houby, které svou unikátní chutí a lákavým aroma svedou každého labužníka. Nepochybně velkou předností bude i vědomí, že vzrostly v souladu s ekologickými standardy.

 • Zdraví

  zdrowie

  Můžeme říci, že houby jsou zdravé ! A vůbec to nepřeháníme. Neuvědomujeme si kolik maji houby živin nezbytných pro správné fungování organismu. Mají mnohem více výhod než jedinečnou chuť a aroma. Jsou cenným zdrojem vitamínů a minerálních látek.
  Najdeme v nich vitamín A v podobě karotenu, významné množství cenných vitamínů skupiny B, stejně jako vitamin D, který neposkytuje žádné ovoce ani zelenina. Houby obsahují riboflavin, niacin a selen. Ten poslední je antioxidant, který spolu s vitamínem E chrání buňky před škodlivým působením volných radikálu.
  To ještě není konec. Stále více populární Hlíva ústřičná obsahuje kyselinu listovou alistovy BD-glukan, který má protinádorové účinky. V lidové medicíně byla považována jako specifický prostředek k prodloužení života, který posiluje stěny cév a snižuje únavu svalů, šlach a kloubů. Také žampiony obsahují látky, které brání vývoji rakoviny. Ukázalo se například, že extrakt z žampionu je účinný v boji proti rakovině prsu. Zpomaluje aktivitu enzymu aromatázy, který přeměňuje androgeny v estrogen, jejichž vysoký obsah je faktorem, který zvyšuje riziko rakoviny prsou.

 • Vzdělání

  edukacja

  Proto také nabízíme hotové substráty a podhoubí na dřevěných kolíčkách jako materiál pro školní experimenty. Díky nim se studenti v specifických podmínkách mohou podívat na pěstování hub. A co víc, s minimálním úsilím, sledovat krok za krokem jejich vývoj. Stanou se z nich mini pěstitelé, zodpovědní za pozitivní výsledky experimentu.
  Vzhledem k tomu, že nabízíme pouze přírodní produkty, můžeme podpořit u mladých lidí proekologické chování, aby si uvědomili jak důležité je pro vývoj organizmu nemodifikované jídlo.Nabízíme perfektní kombinaci učení a zábavy.
  Zkušenost dělá mistra