Kategorie

Košík  

Žádné produkty

0,00 Kč Poštovné

0,00 Kč Celkem

Objednat

EkoHouby
Naše hobby se vyvíjí od roku 2001. Všechno začalo od tradičního pěstování Hlívy ústřičné. 

planto

Měnící se situacie na trhu a stále rostoucí móda pro ekologické potraviny se stala impulsem pro změnu tradice v modernu. 
Rozhodli jsme se sledovat nový trend, a efektem  jsou naše jedinečné produkty.
Tímto způsobem vzniklo PLANTO - společnost zabývající se výrobou substrátů pro amatérské pěstování hub v domácnosti a zahradě. Díky hotovým substrátům můžeme začít rychlým a snadným zasobem s pěstováním hub doma.

Zatím co časově náročné období správné přípravy substrátu a očkování je už za Vámi, už brzy se můžete  těšit na výsledky svého amatérského pěstování.

 Nejen čas je výhodou domácícho  pěstování. Bezpochyby plody jsou velmi ekologické a zdravé. Nepoužívame žádné škodlivé chemické látky, které se používají v pěstování se zaměřením na sériovou výrobu. Houby jsou plně  přírodní a obsahují ,vitamíny a minerály důležité pro rozvoj veškerých lidských organizmů. Obsahují bohaté látky, které nesmí chybět v každodenní stravě. Je třeba se zmínit o tom, že pomocí hub poskytujem organizmu velkou dávku potřebných složek. Mluvíme o minerální soli, fosforu, enzymech, vápníku a železu, stejně jako vitamíny, včetně těch, ze skupiny B, které příznivě ovlivňují náš metabolismus.

halaNabídka firmy PLANTO reaguje na potřeby zákazníků, kteří se pečlivě starají nejen o své zdraví a kondici, ale i svých blízkých.

Je to také zážitek pro ty, kteří rádi sledují něco nobvyklého. V pohodlí svého domova se můžete zblízka podívat na  proces růstu hub a mít satisfakci, když máte přirozeně pěstované produkty na kuchyňském stole.

Každý z nás se snaží zajistit sobě a svým nejbližším jen to nejlepší. Tuto situaci můžete sledovat v různých oblastech života, totéž může být i ve Vaší kuchyni. Stačí využít to to, co nám dává příroda a firma PLANTO.

Zkrátka, charakteristika naší nabídky je obsažena ve třech slovech – PŘIROZENĚ, EKOLOGICKY A ZDRAVĚ
 • Ekologie

  Důležitou věcí na kterou se zaměřujeme je ekologie, proto se v našem širokém sortimentu nachází pouze přírodní a nemodifikované produkty. Jejich negativní vliv na prostředí je omezený. Hotové substráty jsou řádně očkovány a nepoužíváme žádné další detergenty a hnojiva pro zlepšení jejich kvality. Naše výrobky jsou stoprocentně ekologické. Navíc obal ve kterém se nachází je vhodný pro recyklaci. Také substrát po spotřebě může být znovu použit a posloužit jako přírodní hnojivo pro domácí rostliny.
  Jsme si vědomi množství zpracovávaných věcí, které se dostávají do našich domácích menu. PLANTO nabízí vynikající alternativu. S minimálním úsilím můžete získat čerstvé, zdravé a co je důležité - pěstované v domácích podmínkách houby, které svou unikátní chutí a lákavým aroma svedou každého labužníka. Nepochybně velkou předností bude i vědomí, že vzrostly v souladu s ekologickými standardy.

 • Zdraví

  zdrowie

  Můžeme říci, že houby jsou zdravé ! A vůbec to nepřeháníme. Neuvědomujeme si kolik maji houby živin nezbytných pro správné fungování organismu. Mají mnohem více výhod než jedinečnou chuť a aroma. Jsou cenným zdrojem vitamínů a minerálních látek.
  Najdeme v nich vitamín A v podobě karotenu, významné množství cenných vitamínů skupiny B, stejně jako vitamin D, který neposkytuje žádné ovoce ani zelenina. Houby obsahují riboflavin, niacin a selen. Ten poslední je antioxidant, který spolu s vitamínem E chrání buňky před škodlivým působením volných radikálu.
  To ještě není konec. Stále více populární Hlíva ústřičná obsahuje kyselinu listovou alistovy BD-glukan, který má protinádorové účinky. V lidové medicíně byla považována jako specifický prostředek k prodloužení života, který posiluje stěny cév a snižuje únavu svalů, šlach a kloubů. Také žampiony obsahují látky, které brání vývoji rakoviny. Ukázalo se například, že extrakt z žampionu je účinný v boji proti rakovině prsu. Zpomaluje aktivitu enzymu aromatázy, který přeměňuje androgeny v estrogen, jejichž vysoký obsah je faktorem, který zvyšuje riziko rakoviny prsou.

 • Vzdělání

  edukacja

  Proto také nabízíme hotové substráty a podhoubí na dřevěných kolíčkách jako materiál pro školní experimenty. Díky nim se studenti v specifických podmínkách mohou podívat na pěstování hub. A co víc, s minimálním úsilím, sledovat krok za krokem jejich vývoj. Stanou se z nich mini pěstitelé, zodpovědní za pozitivní výsledky experimentu.
  Vzhledem k tomu, že nabízíme pouze přírodní produkty, můžeme podpořit u mladých lidí proekologické chování, aby si uvědomili jak důležité je pro vývoj organizmu nemodifikované jídlo.Nabízíme perfektní kombinaci učení a zábavy.
  Zkušenost dělá mistra